Mooiste pand van Nederland Ir Tl" Ti Open monumentendag Korenmetershuis Bouwbedrijf M.J. de Nijs en Zonen B.V. Ellen Gehring ondersteunt FIM S Postbus 1 1749 ZG Warmenhuizen tel: 0226-397000 www.mjdenijs.nl •*rJ Rhederhof op een archieffoto uit 2006. Foto Dick Scharten Het SBS 6-programma Het Mooiste Pand van Nederland is kanshebber voor de Gouden Televizier-Ring 2010. Het pro gramma is opgenomen op de lijst met gegadigden voor een nominatie in de categorie Beste tv-programma van het jaar. De hele maand september kon worden gestemd. In het programma streden zestien oude, vervallen panden om de hoofdprijs van 1 miljoen euro restauratiebudget dat beschikbaar werd gesteld door de BankGiro Loterij. Presentatoren Nanee en Henkjan Smits begeleidden de mensen die een zeer hechte band hebben met hun geliefde gebouw. Een jury bepaalde welke twee panden uiteindelijk tegen elkaar moesten strijden in de finale. De winnaar van 2010 was Landgoed De Rhederhof te Rheden. De drie tv-programma's met de meeste stemmen worden genomi neerd voor de Gouden Televizier-Ring. Na de publiekelijke bekend making, in alfabetische volgorde, van de definitief genomineerden kan het publiek via de telefoon en sms opnieuw een stem uit brengen op een van de drie genomineerde tv-programma's. Deze tweede verkiezingsronde start aan het begin van de recht streekse uitzending van het Gouden Televizier-Ring Gala dat op vrijdag 22 oktober live zal worden uitgezonden op Nederland 1. Het tv-programma dat aan het einde van het Gala de meeste stemmen heeft, wint de Gouden Televizier-Ring. Het Korenmetershuis was tijdens de Open Monumentendagen dankzij onze medewerkers van het landelijk bureau en een aantal vrijwilligers zowel zaterdag 10 als zondag 11 september openge steld. We hadden 500 folders laten drukken over de historie van het pand, deze zijn allemaal uitgedeeld en we kwamen tekort. Veel mensen kenden Heemschut via de pers. Een aantal interessante bezoekers kan mogelijk iets voor onze vereniging gaan betekenen. Ook kwamen buren van ons pand het Korenmetershuis bekijken. Volgend jaar zullen we opnieuw meedoen aan de dag, waarbij we hopelijk onze plannen om van het secretariaat een informatiecen trum over monumenten te maken, kunnen presenteren. Ellen Gehring (1985) heeft haar Master Erfgoedstudies aan de VU gehaald en is thans bezig met de master Archeologie en prehistorie. Ellen meldde zich via de commissie Amsterdam als belangstellende voor vrijwilligerswerk voor Heemschut. Zij gaat de werkzaam heden ondersteunen van de FIM, de Federatie Instandhouding Monumenten. Deze mede door onze vereniging opgerichte nieuwe vereniging wisselt informatie uit en formuleert standpunten over monumenten en monumentenbeleid, en ventileert deze belangen actief naar ambtenaren en (landelijke) politiek. De FIM kent inmid dels een twintigtal aangesloten organisaties en enkele toehoorders. Twee werkgroepen zijn opgestart: Financiën en Ruimtelijke Orde ning. Ellen gaat seeterariaatswerkzaamheden uitvoeren, daarnaast komt er een eigen website, en is het de bedoeling dat er nieuws brieven verschijnen. oktober 2010 Heemschut 33 i" 'J*-# ■•"W I X '•V-V'..'!#.''' UrfV

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 35