lOO Jubileumboek Restauratiebeurs Ridderzaal Provincies ia3\hV ^V20;, Bond Heemschut heeft namelijk aan de wieg gestaan van bekende en zeer gewaardeerde, nationale en internationale organisaties als Hendriek de Keijser, het Nationaal Contact Monumenten (nu Erfgoed Nederland) en Europa Nostra. Heemschut heeft ook een eerste aanzet gegeven tot talloze plaatselijke initiatieven om specifieke objecten, landschappen en land schapselementen te bewaren. In de loop van 2011 verschijnt een boek over de geschiedenis van Heemschut met een selectie uit de bereikte successen. Vincent van Rossem en Heen Montijn laten vanuit verschil lende invalshoeken hun licht schijnen op onze vereniging. Ook zal een deel gewijd zijn aan belangrijke voorvechters voor behoud van het cultureel erfgoed. Heemschut vindt het belangrijk dat ook de praktijk van restauratie en beheer van erfgoed de nodige aandacht krijgt. Kennis van het ambacht en overdracht van die kennis is essen tieel. Daarom is Heemschut met een speciale stand aanwezig op de tweejaarlijkse Restau ratiebeurs te Den Bosch op 14, 15 en 16 april 2011. Heemschut verzorgt tijdens deze beurs expertmeetings en discussiebijeenkomsten, gericht op professionals die van de conserve ring van erfgoed hun beroep hebben gemaakt. Het spreekt voor zich dat ook de leden hierbij welkom zijn. De bijzondere Algemene Vergadering van Leden in 2011 wordt gehouden in de Ridderzaal te Den Haag, op zaterdag 14 mei 2011, in de och tend. Dit is het hoogtepunt van het eeuwfeest. De openingstoespraak door de minister van onderwijs, cultuur en wetenschappen wordt gevolgd door een aantal presentaties over honderd jaar Heemschut. Aansluitend op de bijzondere AVL zijn 's mid dags excursies naar verrassende, historische locaties in Den Haag die dan speciaal voor ons toegankelijk zijn. Alle leden kunnen zich voor deze excursies inschrijven. De Ridderzaal is als uitzonderlijke locatie niet zonder reden gekozen. Ze doet recht aan het prestige en de rol van Heemschut in Nederland Ooit zijn de welstandscommissies op instigatie van Heemschut tot stand gekomen, en 50 jaar geleden heeft Heemschut geijverd voor de Monumentenwet. Vanwege dergelijke belang rijke parlementaire besluiten uit het verleden kiest Heemschut voor dit hart van onze demo cratie tijdens de bijzondere ledenvergadering. Ook omdat de Ridderzaal zelf tot de oudste monumenten van Nederland behoort. De provinciale commissies organiseren even eens activiteiten. Elke commissie stelt op eigen wijze een programma op met excursies, bijeenkomsten, publicaties en tentoonstel lingen. Over dit gevarieerde palet van acti viteiten worden de leden via hun commissie apart geïnformeerd. oktober 2010 Heemschut 31 mtBsam mmmm. §1111111 e Ridderzaal, vlak a de restautatie van ikele jaren geleden. )to Siebe Swart

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 33