Heemschut Actief Groningen Meer aandacht in stad voor beschermend bestemmingsplan Groningen - Een in februari opgericht Plat form Cultureel Erfgoed Groningen wil in de stad Groningen meer aandacht vragen voor bescherming van cultuurhistorische waarden via het bestemmingsplan. Het eerste resultaat is geboekt, het nieuwe collegeprogramma van burgemeester en wethouders van Groningen voelt voor een dergelijke verankering. Leden van de Groningse provinciale commissie van de Bond Heemschut, het bestuur van de Stichting de Vrienden van de Stad Groningen en een aantal verontruste burgers van de stad namen het initiatief voor het Platform, waar vervolgens ook buurtverenigingen uit de Hortusbuurt, het A-kwartieren Binnenstad Oost Groningen zich bij aansloten. Het doel is herziening van het bestemmingsplan van de beschermde stadsgezichten van de binnenstad van Groningen en van de Hortusbuurt. De aanleiding tot de oprichting van het Platform is de sloop van karakteristieke kleinere panden, van een en twee bouwlagen met een kap, vaak meerdere naast elkaar, die worden vervangen door minder aantrekkelijke appartementen complexen met vier of meer bouwlagen, die vervolgens per appartement worden verkocht. Het huidige bestemmingsplan biedt nog onvoldoende bescherming aan het beschermd stadsgezicht, reden voor het Platform tijdens de formatie van het nieuwe college van B Et W de formateur te vragen om herziening. Onze actie heeft in zoverre succes dat het voorstel van het Platform is opgenomen in het nieuwe collegeprogramma. Het college zegt hierover: 'Het is onze intentie om de cultuurhistorische waarden zoals beschreven in de aanwijzing van het beschermd stadsgezicht en zoals die uit archeologisch onderzoek naar voren zijn gekomen, zo goed mogelijk te verankeren.' (Collegeprogramma gemeente Groningen, p. 37) Tevens heeft het Platform een fietstocht langs enkele voorbeelden van aantasting van het beschermd stadsgezicht georganiseerd voor de nieuwe raadsleden. Groningen. Routevoorstel voor de regiotram over de Grote Markt. Illustratie gemeente Groningen Groningen. Hoge der A 3 wordt gesloopt. Foto: Han Santing ptefteHM 4 Heemschut augustus 2010

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 6