Ledenaanbieding Boek 'Woudboerderijtjes' te geef Colofon Expositie In het Fries Landbouw Museum, Koaidyk 8, 9264 Earnewald is tot 15 september een tentoonstelling over de woudboerderijtjes en woudhuisjes, met veel aandacht voor de beeldende kunst rond dit onderwerp en de foto's van Fonger Fl. de Vlas. Boek cadeau Fleemschutleden die in aanmerking willen komen voor het boek Woudboerderijtjes, Kleine boeren op de Friese zandgronden (prijs 18,50) kunnen tot 15 september een mail sturen aan info@heemsehut.nl. Vermeld de Woudboerderijtjes, uw naam en adresgegevens. Of per post: Bond Heem- schut, t.a.v. Lezersaanbieding, Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam. Uit de inzen dingen worden vijf namen getrokken. Deze winnaars ontvangen bericht en het boek cadeau. aangevuld met de verdiensten uit werk zaamheden als dagloner. Bauke Boersma beschrijft alle aspecten van het harde leven van deze 'wrotters' en fotograaf Fonger H. de Vlas brengt de huizen op een levendige manier in beeld. Tegenwoordig worden deze 'pareltjes van de Friese Wouden' ernstig bedreigd. Veel woud boerderijtjes worden gesloopt of gemoderni seerd. Gelukkig zijn er ook bewoners die hun oude monument met liefde in stand houden of op een zeer verantwoorde wijze nieuw bouw plegen. Voor het eerst is er nu een veelomvattend beeld van dit onderwerp: van de bewoners vroeger en nu, hun leven en werkzaamheden als kleine boeren en dagloners, en van de liefdadigheidsinstellingen en woningbouwcorporaties die met succes de levensstandaard van de kleine boeren en boerenar beiders verhoogden. Woudboerderijtjes werd gesponsord door onder meer. P.W. Janssen's Friesche Stich ting, Van Fleloma Stichting, Boelstra-Olivier Stichting en Bond Fleemschut. Overal in de Friese Wouden, het boomrijke land schap van oost-Friesland, zijn woudboerderijtjes of boerenbedoeninkjes te vinden, gebouwd op ruime kavels. In het boek Woudboerderij tjes, Kleine boeren op de Friese zandgronden, geschreven door Bauke Boersma en met foto's van Fonger H. de Glas wordt dit erfgoed geportretteerd. Fleemschut mag vijf exemplaren weggeven. De bewoners van de 'waldhüskes' hadden meestal een gemengd bedrijf. Het schamele inkomen werd 40 Heemschut augustus 2010 Bauke Boersma Heemschut Tijdschrift van de Bond Heemschut, de vereniging tot bescherming van cultuur monumenten in Nederland. Opgericht in 1911. Beschermvrouwe: H.M. de Koningin. Redactie Piet Arp, (eindredacteur), Philip Bosscher, Eric Ie Gras, Brigitte Linskens en Norman Vervat. Correspondent Zuid-Nederland: Willem Heij- broek. Redactie-advies: Anne-Marie ten Cate. De redactie draagt geen verantwoordelijkheid voor de inhoud van artikelen die zijn voorzien van volledige auteursnaam. Contributiebedragen Individuele leden van 25 jaar en ouder 35,00 Gezinslidmaatschap 45,00 Jeugdlidmaatschap (tot 25 jaar) 15,00 Rechtspersonen en bedrijven 70,00 Opzeggingen alleen schriftelijk en voor 1 december. Extra tijdschriftnummers op aanvraag. Losse nummers 7,50 inclusief verzenden. Correspondentieadres en ledenadministratie Nieuwezijds Kolk 28, 1012 PV Amsterdam tel. (020) 622 52 92, fax (020) 624 05 71 e-mail redactie: redactie@heemschut.nl e-mail landelijk bureau: info@heemschut.nl Rabo-rekeningnummer 1462.53.388 Correspondentieadres adverteerders Bureau Van Vliet, postbus 20 2040 AA Zandvoort tel. 023 571 47 45 fax 023 571 76 80 zandvoort@burcauvonvlict.com Copyright Bond Heemschut Niets uit deze uitgave mag op enigerlei wijze worden overgenomen zonder toestemming van de redactie. Website www.hccmschut.nl Vormgeving Studio Letterman, Amsterdam Druk Waanders Drukkers, Zwolle Jaargang 87 no. 4 - augustus 2010 Heemschut verschijnt zes maal per jaar

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 42