In het document is ruime aandacht voor het behoud en hergebruik van leegstaande gebouwen Samen werken aan uitbreiding huisvesting gemeente In deze montage is het zicht op de binnenstad van Deventer in beeld gebracht, kijkend vanaf de IJsselburg. Artpollo Deventer te pakken. Tevens is er ruime aandacht voor het behoud en hergebruik van leegstaande gebouwen. Coenen en Asselbergs constateren dat er in de binnenstad 37 grotere leegstaande panden te vinden zijn. Deze kunnen benut worden voor huisvesting van (delen van) het ambtelijke apparaat of voor functies als biblio theek of een filmhuis. Bijval De strijd van Heemschut en de Stichting Oud Deventer, die al meer dan 60 jaar ijvert voor een goed evenwicht tussen historie en ontwik keling in de binnenstad van Deventer, heeft een ongekend resultaat gehad. Daarbij is de bijval die werd ondervonden van veel andere groepe ringen van grote waarde geweest. Ook de rol van de plaatselijke pers was onmis baar. Het Deventer Dagblad/De Stentor heeft vanaf het begin zowel de voorstanders als de tegenstanders van de plannen een platform geboden. Ook plaatste de krant regelmatig meningspeilingen op de website. Duidelijk werd daardoor, dat er veel vraagtekens werden gezet bij de eerdere plannen voor het 'Huis van Deventer'. Alles bij elkaar heeft deze gang van zaken veel energie losgemaakt. Uiteinde lijk resulteerde dit in een duidelijk ambitie document dat de toekomst van de bijzondere binnenstad van Deventer weer op ieders agenda heeft gezet. Het ambitiedocument is te downloaden op de website van de gemeente Deventer, www.deventer.nl. J.J. de Kroes is actief voor de Commissie Overijssel van Heemschut. Met dank aan Fons Asselbergs. Vlak voor de deadline kwam het bericht dat het college van B ft W van Deventer de gemeenteraad voorstelt te onderzoeken wat de mogelijkheden zijn om achter het monumentale stadhuis toch een pand te bouwen voor de gemeentelijke organi satie. Bij sommigen slaat de schrik om het hart dat er weer voor een fors volume gekozen zal worden. Gelukkig bestaat bij de gemeente tevens het voornemen om samen met alle betrokkenen in ateliers te gaan werken aan de plannen. Hopelijk is dit nieuwste voorstel dus een stap in de goede richting, en niet een stap terug. 24 Heemschut augustus 2010

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 26