In Eemnes dreigt sloop voor Oerietfrabriek met bijzondere silo Een hele generatie babyboomers heeft in een lavet gezeten om gewassen te worden en een hele generatie huisvrouwen heeft er de was in gedaan Tekst en foto's: Kees Volkers Een complete lavet, inclusief (onder de gootsteen) een elektromotor voor de wasmachinefunctie. De schoepen voor het wassen liggen naast de stortbak. transformeren in een aantrekkelijke woonlocatie aan het water. De gemeente heeft daartoe in 2008 een concept laten uitwerken door bureau Bügel Hajema. Dit concept gaat uit van sloop van de Ocrietfabriek. Omdat een cultuurhistorische para graaf ontbrak, heeft de provincie Utrecht alsnog een apart rapport laten maken over de fabriek. Hierin komen de unieke bouwvorm van de silo en de rol van de Ocrietfabriek in de wederopbouw van Nederland als maker van de lavet duidelijk naar voren. Het rapport bepleit om de mogelijkheden te onderzoeken voor behoud van de silo en deze een functie te geven binnen de plannen. De gemeente Eemnes toont vooralsnog weinig betrokkenheid. Desgevraagd wil de wethouder alleen kwijt dat de 18 Heemschut augustus 2010 E GEMEENTE EEMNES heeft plannen om de kleine industriestrook lanas de Eem te Voor het lavet werd in de topjaren veel reclame gemaakt. gemeenteraad nog geen definitieve beslissingen heeft genomen. Misschien komt dat nog. Een karakteristiek bouwwerk als de silo, met een bijzonder verhaal, voegt als landmark toch meer toe dan het zoveelste appartementengebouw. Ocriet De Ocrietfabriek ligt wat verborgen in het Eemland, aan een afgesneden bocht van de rivier, vlak boven het dorpje Eembrugge. In 1933 en 1934 werd hier tegel- en betonfabriek 'De Eem' opgericht, die al na enkele jaren fail- mm Wassen! Spclen D Maker van lavet verdwijnt met stille trom

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 20