De belangrijkste graven worden ontdaan van mos en andere woekering Contact Graf van dr. Francois van Capelle, rector van de Latijnsche school en destijds landelijk bekend auteur van Latijnse en Griekse leerboeken, en van zijn vrouw Maria Christina van Capelle-van Lennep. Het hekwerk is hersteld, maar behoud van groen heeft hier voorrang boven algehele restauratie vormde kerk 550 gulden op voorwaarde dat die zijn graf eeuwig durend zou onderhouden. Daar is weinig van terecht gekomen. Hoe uiteindelijk de totale revival uitpakt is punt van onderzoek en overleg. De ene deskundige wil zoveel mogelijk van vroeger herstellen, een ander kiest voor de beklijving van de sfeer van de romantiek. Dat wil zeggen: een blijvende plaats inruimen voor natuurlijk verval. Vrijwilligster Janny Grootjans wijst op het edu catieve doel van de stichting: 'We willen beide begraafplaatsen, als cultuurbezit, een plek geven in de samenleving. Dat is minstens zo belangrijk als geld inzamelen voor onderhoud en restauratie.' Ze denkt aan een leerproject voor jongeren en opname in toeristische routes: 'Hier ligt de geschiedenis van Doetinehem. Dat mag best uitgedragen worden!' R. Lureman is lid van de provinciale commissie Overijssel van Heemschut Wethouder Peter Drenth (links) en stichtings secretaris Wolter Coops als vrijwilliger aan het werk op de Stadsbegraafplaats. Contactadres Stichting Stads- en Ambtsbegraafplaats Doetinehem: W. Coops, Torenallee 4, 6999 DD Hummelo, e-mail: wcoops@xs4all.nl. Sfeerbeeld Stadsbegraaf plaats, met linksachter het rijk geornamenteerde familie graf van ds. Westerbeek van Eeerten (1817-1888) augustus 2010 Heemschut 15 J v' yWlÉi

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 17