'Als ambachtelijke smid móet je alles kunnen Excursie na Vergadering van Leden zaterdag 5 juni Herbestemde Apeldoornse monumenten 1 Smederij Dldenhavfc De grote hal van Radio Kootwijk. Foto's PR Politieacademie, Apeldoorn, in het voormalig aartsbisschoppelijk kleinseminarie. Radio Kootwijk. Direct na de jaarvergadering van Heemschut in het Apeldoornse gemeentehuis in de ochtend van zaterdag 5 juni volgt in samenwer king met de Stichting Apeldoornse monumenten een excursie naar voor beelden van herbestemde monu menten. De deelnemers reizen eerst per histori sche autobus van de Stichting Veteraan Autobussen naar Radio Kootwijk voor de lunch. Onderweg gaan we door de wijk De Parken met Villa Marialust en de Kwartjesfontein. De Parken ontleent zijn naam aan vier parken. Het Oranje park (1876), het Wilhelminapark (1890), het Prinsenpark (omstreeks 1909) en het Verzetsstrijderspark (1925-1940). Er staan bijzondere villa's, monumentale schoolgebouwen en kerken, een socië teit en het voormalig Leesmuseum. Veel ontwerpen zijn van Apeldoornse archi tecten, zoals Henk en Chris Wegerif, Van Driesum en Wijn. Sinds 2005 is de Parkenwijk een rijksbeschermd stadsgezicht. In het zendstation Radio Kootwijk geeft H. Frieling, voorzitter van de Stichting Apeldoornse Monumenten (SAM), na de lunch een inleiding. De terugrit naar Apeldoorn voert vooral langs voorbeelden van gebouwen die recent een andere bestemming kregen. Zo stopt de bus op het voorterrein van de Politieacademie (LSOP). Dit voormalig aartsbisschoppelijk kleinseminarie ondergaat als rijksmonument een forse verbouwing en uitbreiding. Onderweg wordt ook stilgestaan bij de 10- en 50 kilovolt stations die Apeldoorn lang van stroom voorzagen en nu een praktijk voor fysiotherapie en een woon-werk- plaats huisvesten. In de voormalige Zuiderkerk zijn naast elkaar vier woningen gemaakt, in de TIMA-textielfabriek wordt eveneens gewoond. In het oude kantongerecht tot slot, nu een lunchroom, is de afslui ting van de excursie met een drankje. Programma 12 uur: Vertrek van stadhuis Apeldoorn per Veteraanbus naar Kootwijk 12.30 - 13.15 uur: Lunch in zenderzaal Radio Kootwijk Tot 13.45 uur: Inleiding door Harro Frieling (SAM) 14 uur: Per bus langs Apeldoornse monumenten 16 uur: Afsluiting met drankje in het oude kantongerecht. Aanmelden Telefonisch 020-6225292, of per email info@heemschut.nl met opgave van naam, adres, telefoonnummer. Of via het aanmeldingsformulier op www.heemschut.nl. Aanmeldingen zijn definitief na ontvangst van het bedrag op rekening nr. 14.62.53.442. te Amsterdam, t.n.v. Heemschut te Amsterdam o.v.v. EE Apeldoorn. Leden betalen 35, niet-leden €45. U ontvangt bericht van bevestiging en het gedetailleerde dagprogramma ter plaatse. Route Vanaf station Apeldoorn via de Stationsstraat (10 minuten lopen) naar het stadhuis aan het Marktplein. Stadsbuslijnen 5, 7, 8, 9, 10, 11 of 16 stoppen er (halte Marktplein). Per auto: volg de borden Centrum/stadhuis. Onder het stadhuis is betaald parkeren. Komend uit het westen (Al) eerst afslag Apeldoorn West, uit het noorden (A50) afslag Apeldoorn Noord, uit het zuiden (A50 en oosten (A1) wordt in verband met wegwerkzaamheden de afrit Apeldoorn Zuid (vanaf de A50) aanbevolen. Internet Sites met meer informatie: www.apeldoornsemonumenten.nl www.parkenbuurt.nl www.staatsbosbeheer.nl/radiokootwijk www.sva-museumbussen.nl www/kasteelfeesten.nl www.heemschut.nl Bedrijvenweg 6 - 7251 KX Vorden (0575) 55 14 28 (0575) 55 17 14 info@smederijoldenhave.nl april 2010 Heemschut 37

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 39