Erfgoedexcursie Provinciale excursie Vooraankondiging Historische waterwegen en waterwerken Vooraankondiging Naar Gelderse Vallei De Koppelpoort, die ook bezocht wordt, staat dichtbij de moderne nieuwbouw. Foto's RCE Het gebouw van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed, ont worpen door de Spaanse architect Juan Navarro Baldeweg. Het Landelijk Bureau Heemschut houdt vrijdag 12 maart een excursie in Amersfoort. Naast een bezoek aan het gebouw van de Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed zal er een stadswandeling gemaakt worden. De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed opende vorig jaar de deuren van het moderne nieuwe gebouw aan het Smallepad. Het gebouw vormt een verbindende schakel tussen oud en nieuw Amersfoort. In de directe nabijheid is de monumentale Koppelpoort te vinden. Tijdens de rondleiding worden de technische aspecten van de innovatieve bouw toegelicht, evenals de historische aspecten ervan. Tijdens de stadswandeling wordt de historische Koppelpoort van binnen bezichtigd. De wandeling die ook langs de unieke muurhuizen, De Hof en Onze Lieve Vrouwetoren zal voeren, eindigt bij de bierbrouwerij De Drie Ringen. In het proeflokaal van de bierbrouwerij zal de excursie gezamenlijk worden afgesloten met een drankje. Programma 13.00 uur ontvangst bij de Rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed 13.30 uur Welkom, gevolgd door rondleiding door het gebouw 15.15 uur Stadswandeling Amersfoort 16.45 uur Afsluiting in De Drie Ringen, tot 17.30 uur Routebeschrijving De Rijksdienst aan Smallepad 5 ligt op 10 minuten lopen van het station. Volg, vanaf de hoofd ingang, linksaf de borden Centrum Binnenstad. Na het viaduct de eerste weg links, de Wijersstraat. Aan het einde rechts het Smallepad op. Na ongeveer 600 meter bent u aangekomen bij het gebouw. Aanmelden Telefonisch aanmelden via 020 622 52 92 of via het aan meldingsformulier op de website www.heemschut.nl. Aanmeldingen zijn definitief na ontvangst van het bedrag 22,50 voor leden, 27,50 voor niet-leden) op rekeningnummer 14.62.53.442 te Amsterdam, t.n.v. Heemschut te Amsterdam o.v.v. EE Amersfoort. U ontvangt bericht van bevestiging. Het gedetailleerde dagprogramma ontvangt u ter plaatse. De provinciale commissie Zuid- Holland houdt op 7 mei een excursie te water over een belangrijk deel van de historische waterwegen in de provincie. Daarbij is veel aandacht en tijd ingeruimd voor de bijbehorende waterbouwkundige werken. De tocht gaat vanaf Leiderdorp via de Vliet en de sluizen van Leidschendam naar Delft, met een korte wandeling door 'Het gezicht van Delft'. Tijdens de excursie passeren we 25 voor historische beweegbare bruggen met een variëteit aan bouwwerken en sluizen. En er is zicht op de historische buitenplaatsen, die van oudsher langs die waterwegen zijn gebouwd. Nadere informatie in het aprilnummer van Heemschut en binnenkort op de website: www.heemschut.nl. Opgave kan ook via de website. Ewout van der Dussen De excursie van de provinciale com missie Gelderland zal dit jaar in de maand juni plaats vinden. Wij hopen een interessante dag te houden in Wageningen en in de Gelderse Vallei, met aandacht voor de architectuur, stedenbouw en het landschap. Zodra de definitieve datum vaststaat wordt deze vermeld op de Heemschut website (www.heemschut.nl) en natuurlijk ook, met het volledige programma, in het tijdschrift van april. Ria Koning februari 2010 Heemschut 39

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 41