Stijlvolle klasst Verenigingsnieuws Vrijwilligers gezocht voor beschrijven fotoarchief Reprorecht voor digitalisering Monumentenorganisaties bundelen krachten Russische monumentenzorgers bezoeken Heemschut Heemschut zoekt een vrijwilliger voor beschrij ving van het foto-archief. Met het oog op het honderdjarig bestaan is Heemschut begonnen met het digitaliseren van het fotoarchief met foto's die zijn verschenen in het tijdschrift. Dit fotoarchief bevat unieke opnamen van alle Nederlandse plaatsen, met een accent op Amsterdam en de grote steden. De gescande zwart-wit foto's dienen te worden ingevoerd in een digitaal systeem, waarbij gegevens als onderwerp, fotograaf, datum en dergelijke dienen te worden beschreven. Voor deze werk zaamheden zoeken we een of twee vrijwilligers die samen met Eus Kuiper, die de foto's heeft gedigitaliseerd, de foto's kan beschrijven. Het is de bedoeling dat het archief in 2011 online wordt geplaatst. De werkzaamheden dienen te worden verricht op het Korenmetershuis, tijdens kantooruren. U kunt kiezen voor een dag of dagdeel. Indien u meer informatie wilt over dit project en even tuele vergoeding van reiskosten kunt u contact opnemen met directeur Karei Loeff. Geïnteres seerden wordt verzocht een korte motivatie te sturen per email aan kampen@heemschut.nl. De stichting Reprorecht heeft over 2009 de zogenaamde uitkering repartitie tekstwerken 2009 overge maakt. Heemschut wendt, in overleg met deze stichting, de uitkering aan voor de omzetting van het tijdschrift naar een digitale versie, om deze te zijner tijd online te kunnen plaatsen. Auteurs die in het kader van de rege ling hieromtrent vragen of opmer kingen hebben, worden verzocht contact op te nemen met de directeur van Heemschut. Tien grote particuliere monumentenorganisaties bundelende krachten in een nieuwe vereniging. De Federatie Instandhouding Monumenten (FIM) komt op voor de landelijke belangen van gebouwde, archeologische, groene en mobiele monumenten. Oprichters zijn de NV Stadsherstel Amsterdam, de Vereniging Hendrick de Keyser, Erfgoedvereniging Heemschut en BOEi, de landelijke maatschappij voor behoud en ontwikkeling van industrieel erfgoed. Deelnemers zijn de Stichting Oude Gro ninger Kerken, Geldersch Landschap-Geldersche Kasteelen, Vereniging de Hollandsehe molen, CIO-K (de samenwerkende kerkgenootschappen), Stichting tot behoud van Particuliere Historische Buitenplaatsen, de Nederlandse Kastelenstichting en de Federatie Monumentenwacht Nederland. 'Samenwerking is hard nodig omdat wet- en regelgeving steeds complexer worden en een gezamenlijke lobby, met name in Den Haag, nu eenmaal beter werkt', aldus voorzitter Peter Breukink. Ook komt er extra aandacht voor de rol van de vrijwilliger, waarvan de monumen tensector mede afhankelijk is. De nieuwe federatie rekent het professionele- en vrijwilligersveld tot haar achterban. Daarnaast zullen gezamenlijke vormen van draagvlakverbreding en infor matie worden ondersteund, zoals de digitale nieuwsbrief 'de Erfgoedstem' www.erfgoedstem.nl en de strategische erfgoed agenda www.erfgoedagenda.nl. Op 20 november 2009 bracht een delegatie monumenten-zorgers uit Rusland een bezoek aan het landelijk bureau van Heemschut. Er werd informatie uitgewisseld over de rol van Heemschut en de betekenis van particulier initiatief in Nederland voor het behoud van monumenten. Irina Federova, wethouder sociale zaken in de gemeente Kemerovo ver telde over deze plaats in het zuiden van Siberië, waar zich een wijk arbei derswoningen bevindt van de hand van de Haarlemse architect J.B. van Loghem (zie Heemschut december 2009). Ook werd aandacht besteed aan de ontwikkelingen op het gebied van hoogbouw in en rond beschermde stadsgezichten. Dit naar aanleiding van het plan voor de bouw van de Okhta toren, het hoofdkantoor van Gazprom, aan de rivier de Neva. Hier door komt de status van het werelderfgoed St. Petersburg in gevaar. Amsterdam Z.0. - Amsterdam Centrum - Utrecht - Den Bosch - Bussum www.weijntjes.nl - Centraal tel.: 020 - 3113646 februari 2010 Heemschut 37

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 39