Stoer icoon van calvinisme De klacht is bekend: het hoofdgebouw is zo somber. De mensa met verschillende niveaus. De later toegevoegde van de VU. entree en luifel bij het hoofdgebouw speciale lichtinval krijgen de gangen iets kloosterachtigs. In die nisjes kun je tête a tête een gesprekje voeren. Trots zijn de architecten op de ruime mensa, die zich uitstrekt over meerdere niveaus, waarover enorme studenten aantallen zich zo kunnen verspreiden, dat de massaliteit wegvalt. Bijzonder is ook de prachtige aula met mooie betonprofielen, paars meubilair en z'n barokke Couperin-orgel. Nielsen ontwierp aanvankelijk een gebouw met glazen vliesgevels, maar dat vonden Poel en Snel niks. Poel: 'Een kamer hoort niet met slechts een dun laagje glas gescheiden te zijn van de onmetelijke buitenruimte op grote hoogte. Wij ontwierpen balkons ertussen, zodat je desnoods iets buiten kunt zetten. Dat is humaner en handig voor het onderhoud. Bovendien veroor zaken vliesgevels enorme turbulentie. Verder hebben we altijd gevonden, datje aan een gebouw moet zien hoe het in elkaar zit. Niet alles verbergen achter glas.' De campus is zo opgezet, dat het hoofdgebouw langs de De Boelelaan uitgebreid had kunnen worden met aparte gebouwen voor bijvoorbeeld Tandheelkunde, dat inmiddels naar de overkant is verhuisd. Nu staat naast het hoofdgebouw een mooi, ovalen gebouw voor Zorg en Welzijn. Het is ontworpen door architect Jeanne Dekkers in de trant van de Amster damse School, met een huid van rondgemetselde baksteentjes. Een vrolijk accent naast het vrij sombere hoofdgebouw. Poel en Snel vinden het een aanwinst,ook al zet het de bebouwing van hun stijl niet voort. Naast het ovalen gebouw staat een pand, dat wel weer in hun trant gebouwd is. Een vrolijk contrast met het nieuwe gebouw voor Zorg en Welzijn, de Pieper. februari 2010 Heemschut 27

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 29