BOUW- ARCHITECTUURHISTORICUS (M/V) De gemeente Bergen op Zoom laat zich bij het beoordelen van de kwaliteit van ruimtelijke ontwikkelingen, de beeldkwaliteit van de stad en concrete bouw- en restauratieplannen adviseren door de commissie voor Welstand en Monumenten. De gemeente Bergen op Zoom zoekt voor deze commissie een van de gemeentelijke commissie voor welstand en monumenten De commissie In de gemeente Bergen op Zoom is één commissie belast met advisering over de esthetische kwaliteit van te (ver)bouwen bouwwerken en het omgaan met de monumentale aspecten van de gemeentelijke- en rijksmonumenten. Sinds juli 2004 is de gemeentelijke welstandsnota het toetsingskader voor welstandsaspecten. De leden worden benoemd voor een periode van 3 jaar. Eenmalige herbenoeming voor 3 jaar is mogelijk. De functie De commissie voor welstand en monumenten heeft tot taak om gevraagd en ongevraagd schriftelijk advies uit te brengen aan het college van burgemeester en wethouders ten aanzien van: vergunningaanvragen voor bouw en verbouw; vergunningaanvragen voor het wijzigen van beschermde monumenten; het aanwijzen van beschermde monumenten en beschermde stad- en dorpsgezichten; andere aangelegenheden, die voor het uiterlijk aanzien en/of de monumentale waarde van afzonderlijke gebouwen of bouwwerken van belang zijn of kunnen zijn, zoals stedenbouwkundige plannen en voorstellen voor de (herinrichting van de openbare ruimte en bestemmingsplannen. Functie-eisen Bouw-/Architectuurhistoricus een brede oriëntatie op de vakgebieden bouwhistorie, architectuurgeschiedenis en monumentenzorg; in het bezit zijn van een relevante opleiding (universitair of HBO-niveau); als architect of bouwhistoricus werkzaam zijn, niet binnen de gemeente Bergen op Zoom; ervaring hebben met het verkennen van bouwhistorische waarden; in staat zijn tot het analyseren van verbouwings- en restauratieplannen voor monumenten op bouwhistorische aspecten en aspecten van monumentenzorg; kennis van de gemeente Bergen op Zoom is een pre; het vermogen oplossingsgericht te adviseren; op de hoogte zijn van het toepassen van het gemeentelijk welstands- en monumentenbeleid. Reageren Indien u belangstelling heeft voor deze functie ontvangen wij uw reactie graag uiterlijk 1 februari 2010. U kunt die reactie, voorzien van uw uitgebreide cv, uiterlijk 19 februari sturen aan; Gemeente Bergen op Zoom, secretariaat welstandscommissie, Postbus 35,4600 AA Bergen op Zoom. Voor eventuele vragen kunt u contact opnemen met de heer Tom van Eekelen, telefoon 0164- 277529 of a.j.h.vaneekelen@bergenopzoom.nl

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2010 | | pagina 12