Trouw maakt erfgoedkaart Symposium kasteelbiotoop Fietsen langs de Limes in Zuid-Holland Virtueel naar museum Het dagblad Trouw heeft het initiatief genomen om het cultureel erfgoed van Nederland op een kaart samen te vatten. Iets dat Heemschut ook al jaren wil. Inmiddels heeft de krant een begin gemaakt met een groot aantal watertorens, waarvan gegevens, een foto, adres en dergelijke zijn vermeld. De krant vraagt de lezers van de rubriek De Verdieping om voorbeelden uit de eigen directe omgeving door te mailen naar internet30@trouw.nl. Doel van de kaart is om het cultureel erfgoed om de hoek makkelijker vindbaar en zichtbaar te maken. Een titanenklus, die alleen kan slagen met veel bijdragen, omdat er nog nergens een complete lijst is te vinden. Wie wat weet kan type gebouw, de naam, adres en website waarop meer te vinden is over het gebouw voor vermelding doorgeven. www.trouw.nl,www.indebuurt.trouw.nl Mr. Willen de Nijs Bik (I) en prof. Hans Janssen. Foto Hans Bollebakker Op 19 mei nam mr. W.W. (Willem) de Nijs Bik afscheid van het bestuur van de Kastelenstich ting waarvan hij 10 jaar penningmeester en 5 jaar vieevoorzitter is geweest en zich 'betrokken, bezorgd soms, beminnelijk altijd, maar bovenal zorgvuldig, betrouwbaar en gedisciplineerd heeft ingezet'. Het bestuur bood hem bij die gelegenheid in het poortgebouw van kasteel Zuylestein in Amerongen een symposium aan onder de titel 'De biotoop van het kasteel en de buitenplaats'. Een actueel onderwerp en tevens een van Willems stokpaardjes. Het symposium werd geopend door de voorzitter mr. B-J. M. Baron van Voorst tot Voorst, die De Nijs Bik prees voor diens inzet en wapenfeiten, zoals de zorg voor de aan de stichting gelegateerde collectie Iddekinge, het onderbrengen daarvan op de Fogelsanghstate, en 'de dag' en 'het jaar' van het kasteel. Willem was de opvatting toegedaan dat een bestuurder over kennis van zaken dient te beschikken. Hijzelf paarde dit aan beschik baarheid; wie het bureau opbelde kreeg hem niet zelden aan de telefoon. Info symposium: Kasteelkatern nr 26, september 2009. www.kastelen.nl In Bodegraven is tijdens tijdens het Romeinen weekend 12 september het tweede deel van de Nationale Limesfietsroute gepresenteerd. Het routeboekje 'Fietsen langs de Romeinse Limes in Zuid-Holland' is een vervolg op het eerste deel, de route door de provincie Utrecht. De nieuwe route leidt de fietser langs de sporen van de Romeinen in de provincie Zuid-Holland. Het fietsrouteboekje is gratis verkrijgbaar bij diverse VVV's en toeristische locaties langs de Limes in Zuid-Holland. Fietsen langs de Limes betekent het volgen van de eeuwenoude route die de Romeinen ooit hebben achtergelaten. Door overstromingen en de steeds wisselende loop van de rivier de Rijn in Nederland is niet veel meer te zien van de Romeinse tijd. Toch weet men door de bijzon dere vondsten die regelmatig worden gedaan steeds meer over deze belangrijke periode uit de geschiedenis. Het tweede deel van de Nationale Limesfietsroute is ontwikkeld door Programmabureau de LIMES in samenwerking met het Zuid-Hollands Bureau voor Toerisme. Zie ook: www.limes.nl. Het exterieur en het interieur van het museum, zoals dat op Google Earth is door te wandelen. Foto's PR Het Noordbrabants Museum in Den Bosch wordt uitgebreid en gerenoveerd en zal met Stedelijk Museum 's-Hertogenboseh een museumkwartier vormen. Het Tielse bedrijf Design8 bv plaatste in september in nauw overleg met architectenbureau Henket Ft Partners het nieuwe museumcomplex in 3D op Google Earth. Op de vernieuwde website www.noordbrabantsmuseum.nl kan iedereen nu een virtuele tour volgen door de hier alvast vernieuwde zalen of zélf door het museum- complex navigeren en het vernieuwde muse umkwartier leren kennen. Een selectie van kunstwerken en objecten geeft een impressie van de nieuwe ruimten. Ook in de periode dat het huidige museum gesloten is (in 2011), kan men zo nog rondkijken in dit museum. Het Noordbrabants Museum is het eerste ter wereld dat op deze uitvoerige manier te bezoeken is via het internet. Design8 heeft drie ruimten in het museum tot in detail en inclusief kunstwerken nagebouwd. Het betreft hier de Statenzaal, de Erkerzaal en een nog te bouwen Driehoekszaal. Daarnaast zijn zowel op het toekomstige voorplein als in de binnentuin kunstwerken te zien. limes oktober 2009 Heemschut 33 FïET FIETSEN LANCX RO ROMEINS* GS ^5 '«^D-HofuW i>* - Aif*»,,

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 35