Oostelijke havens in Amsterdam waren een 'historische vergissing' Jaap Kamerling - Het Oostelijk Havengebied van Amsterdam dreigde, na het vertrek van de haven- en scheepvaartactiviteiten een gewone nieuwbouwwoonwijk te worden. De eerste aanzetten gingen ook in die richting: slopen, egaliseren en een frisse wijk uit de grond stampen bij het slachthuis. Heel veel van de oude haven heeft echter toch een nieuwe bestemming gekregen en is nu een attractie op zich. De nieuwe, rijk geïllustreerde De woningen aan de Seheeptimmermanstraat staan direct aan het water. Voor deze zestig vrije kavels op Borneo konden de kopers hun eigen architect kiezen. Foto Bert Franssen. (wandel)gids 'Ontdek het Oostelijk Haven gebied in Amsterdam' laat alle historische en recente ontwikkelingen van dit havengebied zien. De auteurs Bert Franssen, oud-eindre- daeteur van Heemschut en Ruud van Soest, regelmatig publicist in Heemschut, slagen erin iedereen, die maar een beetje geïnteresseerd is in cultuurhistorie en architectuur te verleiden tot verkenning van dit kleurrijke gebied met zijn rijke geschiedenis. Het gebied is een schoolvoorbeeld van het Belvedere-uitgangspunt, dat de historie van een plek de aanzet moet zijn van stedenbouw kundige ontwikkeling. Tussen de moderne woongebouwen en appartementen kom je zomaar opeens oude pakhuizen en douane loodsen tegen of kantoren van rederijen. Die gebouwen hebben nieuwe functies gekregen en geven de nieuwe wijk haar historisch bepaalde 14 Heemschut oktober 2009 Nieuw stadsdeel in oude setting

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 16