10 Restauratiebeurs 19 Kennis op één adres 29 Nieuwe website 13 Bezweer de crisis 14 Restauratiesmeedwerk 20 Erve Beernink verhuist 23 Glas-in-lood 30 Algemene Vergadering van Leden 16 Schone gevel 27 Lust of last? Tl rf Het programma van de tweejaarlijkse Res tauratiebeurs. Net als de vier voorgaande edities in de Brabanthallen van Den Bosch, op 23 tot en met 25 april. Heemschut leden kunnen met korting naar binnen. Het Kenniscentrum Veiligheid Cultureel Erfgoed, vorig jaar opgericht, bundelt alle informatie die nodig is voor een integrale veiligheidszorg rond monumenten. Van calamiteitenzorg tot risicobeheer. De website van Heemschut is vernieuwd. Opzet is, dat van alle gevallen die bij Heemschut in behandeling zijn actuele dossiers worden aangelegd. In een oog opslag is de voortgang te volgen, terug in de tijd. De kredietcrisis ontpopt zich tot een wereldwijde financiële ramp. Eentje met wellicht lichtpunten voor de monumen tenzorg: elke in restauratie geïnvesteerde euro komt dubbel en dwars terug bij het rijk. Voor restauratiesmeedwerk zijn nog maar weinig smederijen in de wieg gelegd. Van der Vegt uit Meerkerk bestrijkt het midden van Nederland. Voorzichtig gedemonteerd is de eeuwen oude boerderij Erve Beernink al wel, waar dit rijksmonument later herbouwd zal worden is nog steeds een open vraag. Een verhuizing in stapjes. Het Limburgse atelier Flos verzorgt al generaties restauratiewerk aan glas-in- lood, applicaties en gebrandschilderd glas. Een kwestie ook van netwerken. De Bond Heemschut houdt zaterdag 16 mei in Zwolle de Algemene Vergade ring van Leden. Vast onderdeel van de jaarvergadering is naast het huishoude lijke deel - pagina 32 - de middagexcursie. Hierbij kunnen de deelnemers kiezen uit Zwolle of Giethoorn -zie pagina 33. De fraaie kanten en de zorgen van Zwolle als monumentenstad staan op pagina 30. Bij veel restauraties komt ook de vraag aan de orde: maken we de gevel nog schoon? Doe maar liever niet, stelt Han van der Zanden, die uiteenzet dat de nadelen vaak veel groter zijn dan de voordelen. Marianne Rietvink vindt monumenten meer een lust dan een last. Zij is dit keer de erfgoed vrij wi 11 iger die voor het voetlicht treedt: op haar initiatief stofte Haarlem de gemeentelijke monumenten lijst af. Foto omslag De refter van het Dominicanenklooster in Zwolle, waar 16 mei de Algemene Verga dering van Leden van de Bond Heemschut gehouden wordt. Foto: Dominicanenklooster, Jan Bayense april 2009 Heemschut 3 ItH It

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 5