Voorwoord Bezinning door crisis Rubrieken 5 Heemschut Actief 23 Erfgoedambacht 24 Om te bekijken 25 Erfgoednieuws 27 Erfgoedvrijwilliger 29 Verenigingsnieuws 33 Erfgoedexcursie 36 Provinciale excursies 39 Ledenaanbieding Restauratie O Alweer voor de vijfde keer wordt deze maand in Den Bosch de tweejaarlijkse Restauratiebeurs gehouden. Kredietcrisis. Sinds de ontwikkelingen in de financiële wereld, eind vorig jaar, is dit woord opeens een begrip geworden. Ik zal niet ont kennen dat de crisis ernstige problemen met zich mee brengt. Incidentele meevallers zullen niet meer worden aangewend voor monu menten. De vraag is nu wat er wordt gedaan om de economie weer aan te jagen. De over heid zet in op bijdragen aan projecten, die de economie moeten stimuleren. Restauratie van monumenten is bij uitstek van belang voor het aanjagen van onze economie. Herbestemmen van monumenten, zoals kerken, fabrieken en militair erfgoed, is niet alleen goed voor de werkgelegenheid, maar biedt ook een duurzame investering in het behoud van de unieke cul tuurhistorische waarden die ons land kenmerkt. In dit nummer een artikel van Peter Schat van de Commissie Noord-Holland over dit onder werp. Een bijkomstigheid van de crisis is dat een groot aantal megalomane plannen voorlopig de ijskast in gaan. Niemand heeft nu belang bij de Belle van Zuilentoren. We kunnen ook nog even langer genieten van de groene buffer tussen Diemen en Muiden, de Bloemendalerpolder. Tijd voor bezinning is wat de crisis ons brengt. En Mooi Nederland bereikt zo eerder haar doel... Ik vraag u tenslotte aandacht voor de twee digitale nieuwtjes: de gratis nieuwsbrief Erf- goedstem en onze geheel vernieuwde website. Op www.hcemschut.nl ziet u beter dan ooit waar Heemschut zich, dankzij uw steun, voor inzet. Karei Loeff directeur De Nederlandse Restauratiebeurs in 2007 was als ontmoetingspunt voor de erfgoedsector een groot succes. Foto NRB Twee jaar geleden puilden de Brabanthallen enkele dagen lang uit van de deskundigen en geïnteresseerden in de erfgoedsector. Res taureren is waar het hier om draait, maar het cultureel erfgoed in bredere zin, tot en met gespecialiseerde opleidingen, wordt hier ruim voor het voetlicht gebracht. Onder meer dankzij netwerkbijeenkomsten wordt in dit sterk versnipperde wereldje informatie over en weer uitgewisseld. Vanaf pagina 10 volop aan dacht voor de beurs en voor restauraties. april 2009 Heemschut 1 Tweejaarlijkse beurs over restauraties Een initistis ftttheologjl Monument! de. bedfijfst

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 3