Vereniging Piet Arp - De website van Heemschut is vernieuwd. De nieuwe versie van www.heemschut.nl is sinds begin maart in de lucht, na een voorbereidingstijd van een halfjaar. Doel: de erfgoed bescherming nog beter toegankelijk maken en Heemschut voor een breder publiek te etaleren en vooral om in te spelen op de actualiteit. AAN DE LANCERING van de vernieuwde site is sinds de zomer gewerkt. Grafisch ontwerpbureau De Letterman, die ook de lay-out van het tijdschrift verzorgt, maakte de nieuwe vormgeving en logo's voor de website. Deze is gebouwd door Interactive Affairs uit Den Haag. Aan de hand van de eerste opzet werd in oktober begonnen met het plaatsen van informatie op de vernieuwde site, die op dat moment nog niet toegankelijk was voor het publiek. Trudie de Vries werd ingeschakeld om met het Content Management System de rubrieken te vullen met de eerste gegevens. Alle provinciale commissies werden benaderd en kregen uitleg over de vernieuwde werkwijze. Op de website is voortaan in één oogopslag te zien waar de bedreigde monumenten staan. Daarvoor wordt gebruik gemaakt van Google Earth, die op de satellietfoto van Nederland aangeeft in welke plaatsen Heemschut bescher mingsacties op touw heeft gezet. Per provincie (en Amsterdam) is vervolgens een lijstje met recente beschermingsprojecten in te zien. Van nieuw naar ouder staat daar, afhan kelijk van de gemaakte voortgang, aangegeven de aanmelding van het 'geval', de stappen die Heemschut heeft gezet en - indien mogelijk - de bijbehorende briefwisseling, de stappen van gemeenten en projectontwikkelaars tot, uiteindelijk, de afronding. Is een bedreiging opgelost doordat het is afgeblazen dan wel het gebouw gesloopt, dan wordt het afgeronde dossier in het archief geplaatst, waar de zaak ter inzage blijft. Op deze manier wordt het werk van Heemschut voor mensen buiten de bond veel inzichtelijker, hoopt De Vries. 'Het is de opzet dat veel van het invoeren van nieuwe gegevens uiteindelijk uitgevoerd gaat worden door leden van de provinciale commissies. Voorlopig doe ik dat nog. Na april zal ik er nog twee, drie dagen per maand mee bezig zijn. De invoer gebeurt met een programma dat op 'Word' lijkt. Druk vervolgens op 'html' en alles valt op de website op zijn plaats', zegt ze. Voor een goede gege vensinvoer heeft zij enkele invoerformulieren aangemaakt, bedoeld om kort en krachtig de 'gevallen' te kunnen omschrijven op de web site. De eerste ervaringen ermee zijn heel goed. 'Soms zijn de omschrijvingen nog veel te lang, die kort ik dan in. Uiteindelijk heeft iedereen er zoveel ervaring mee, dat dit geen probleem meer zal zijn.' De reacties vanuit de provincies zijn heel posi tief, merkte De Vries de afgelopen weken. 'Sommige zijn zelfs zo enthousiast dat zij al extra zaken hebben aangeleverd'. Dit onder deel 'bedreigd erfgoed' moet het belangrijkste visitekaartje van de PC's worden. Vanuit het landelijk bureau komt de algemene informatie over Heemschut, en er worden binnenkort opmerkelijke reddingen uit de geschiedenis van Heemschut beschreven. 'Wat nu, bij de start, belangrijk is, is dat de uitgezette lijn voor de website duidelijk is. Het gaat om de stappen die Heemschut in het beschermingsproces zet, van de aanmelding tot het onderzoeken, juridische stappen en de afronding.' De website van Heemschut linkt, waar dat Heemschut Heemschut Heemschut mogelijk is, door naar belangwekkende docu menten die gemeenten of projectontwikkelaars online hebben gezet, zodat de geïnteresseerde van veel informatie gebruik kan maken voor het vormen van een oordeel. Ook wordt duidelijk gemaakt, datje lid kunt worden van de bond. Daarnaast zoekt de site aansluiting bij onder meer historische vereni gingen, die vaak op plaatselijk niveau actief zijn in erfgoedbeseherming. Onder 'Agenda' staan onder meer de erfgoed excursies van het landelijk bureau. Opzet is, dat daar ook ruimte is voor terugblikken, op bij voorbeeld de excursie van maart naar Dor drecht. Met foto's, tekst, en wellicht ooit ook beeld en geluid. Die laatste mogelijkheden zijn in elk geval wel ingebouwd, zoals voor inzage in de educatieve lesbrieven. april 2009 Heemschut 29 ■imm wmvwmkMm Uw navigatie A /a/ a ti A4i tS 1 Ja Heemschut met nieuwe website in de lucht Contact Nieuwsbrief pA A English erfgoed vereniging vereniging Bedreigd erfgoed Tijdschrift Educatie Doe mee Bekijk uw omgeving Welkom bij Heemschut Heemschut is de grootste en oudste particuliere vereniging voor bescherming van cultuurmonumenten. Smds 1911 zetten actieve burgers zich in voor de waardering en het behoud van waardevolle monumenten en cultuurlandschappen in Nederland. De vereniging komt in actie bij verwaarlozing of dreigende sloop van monumenten en wanneer een historisch stadsgezicht aangetast dreigt te worden door disharmonierende nieuwbouw. Cruciaal daarbij is het werk van de Heemschut commissies in de twaalf provincies en Amsterdam. Deze beschermen de monumenten m hun regio. Kies uw provincie of Amsterdam en zoek met Google Garth naar bedreigd erfgoed in uw omgeving Recente ontwikkelingen Heemschut dient aanvraag gemeentelijke monumentenstatus in 8 augustus 2008... Heemschut nieuws Heemschut'* reactie op visie Plasterk 23 januari 2009.. Erfgoed excursie Dordrecht Zaterdag 7 maart 2009... Het beschermen van cultuurmonumenten kunnen we met alleen. Uw hulp is daarbij meer dan welkom. Tip ons als waardevolle monumenten en landschappen werden bedreigd. Home Contact Nieuwsbrief lA A English ERFGOED* VERENIGING Vereniging Commissie Amsterdam Samenstelling Contact Overzichtskaart Amsterdam Actieve dossiers (3) Afgesloten dossiers (O) Agenda Tijdschrift Educatie Doe mcc Bestel A A A Gebnjik da pijltjes en de schutfknop links om op de kaart in of yü Ie zoomen. Kies een symbool voor meer informatie over dit dossier. Rechtsboven kunt y kieren hoe de kaart getoond wordt. Naar overzicht van heel Nederland Home Contact Nieuwsbrief |A A English ERFGOED A VERENIGING Vereniging Bedreigd erfgoed Tijdschrift Educatie i/Boemce Do« mee Schonken Nalaten Vrgwiikger worden Zelf actie voeren Gratis meuwsbnef Proefnummer Meldpunt Meldpunt bedreigd erfgoed Het beschermen van cultuurmonumenten kunnen we niet aüeen. Uw hulp is daarbij meer dan welkom. Tip ons als waardevolle monumenten en landschappen worden bedreigd. De provinciale commissie neemt contact met u op over mogelijke acties en/of steun. In specifieke gevallen, zoals bij dreigingen van tuinen of kastelen, brengen wij bevriende organisaties op de hoogte van uw melding. Als u een nieuwe bedreiging wilt melden, kunt u volstaan met het invullen van het formulier hieronder. In de rechterkolom vindt u voorbeelden van soorten cultuurmonumenten waar Heemschut bij betrokken is geweest. Het meldpunt ts een samenwerkingsverband tussen de organisaties Bond Heemschut, Nederlandse Kastelenstichting, Nederlandse Tumenstichting en Taskforce kerkgebouwen. MekJpun tfonmulier Dhr. Mevr. Organisatie Naam Adres Postcode Woonplaats Telefoon S-matl Soort cultuurmonument Voorbeelden van cultuurmonumenten en de aard van de bedreiging Soort erfgoed Archeologisch Cultuurlandschap Gebouw Gebouw encompie x Historisch/geografisch Park/tuin Stads/dorpsgezicht Type bedreiging Aanbouw/verbouwing Afvoer monumentenlijst Bestemmingsplan Bebouwingsintensivering Falen monumentenbeleid Infrastructuur Intensivering gebied Kap(boom) Nieuwbouwplan(nen)

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 31