Netwerken erfgoed in Europees perspectief In memoriam: Mr. Ernst Dienaar overleden De laatmiddeleeuwse kruiskerk in Beets (NH) is sinds 1982 eigendom van de Stichting Oude Hollandse Kerken. De kerk wacht al jaren op restauratie, zie www.vbmk.nl. Foto Jan van der Floeve fecten, zoals de bevordering van het toerisme, het behoud van werkgelegenheid en specifieke kennis en ambachtelijke vaardigheden. Daar naast kan een publieke investeringsinjectie zeer snel tot resultaten leiden. Voor veel gebouwen liggen er immers al uitgewerkte restauratie plannen. In de Nederlandse eultuurhistoriewereld is de versnippering in verenigingen en organi saties groot. Bovendien leidt de sector onder een 'stoffig' imago. Beleidsbeïnvloeding staat nog in de kinderschoenen en de informatie uitwisseling tussen organisaties onderling is minimaal. Voor de derde keer wordt daarom tijdens de Restauratiebeurs in Den Bosch donderdag 23 april de 'Netwerkbijeenkomst Cultuurhistorie' gehouden. De organisatie is in handen van de gemeente 's-Hertogen- bosch, projectbureau Belvedère, Projectbu reau Nieuwe Hollandse Waterlinie, Erfgoed Nederland, Bond Heemschut, Europa Nostra, Erfgoedstem/stichting ErfgoedLab en Bureau Buiten. Naast het uitwisselen van kennis wordt er gewerkt aan het bundelen van de krachten op het gebied van cultuurhistorie. Deelname aan de middagbijeenkomst op de beurs is gratis, maar wel moeten belangstellenden zich vooraf aanmelden, in verband met het beperkte aantal plaatsen: www.erfgoedstem. nl/aanmelden-netwerkbijeenkomst. Ook binnen de EU wordt 'cultural heritage' als speerpunt van het eigen karakter van Europa gezien. In de Nederlandse cultuurhistoriewereld is de versnippering in verenigingen en organisa ties groot. Bovendien leidt de sector onder een 'stoffig' imago. Beleidsbeïnvloeding staat nog in de kinderschoenen en de informatie uitwisseling tussen organisaties onderling is minimaal. Voor de derde keer wordt daarom tijdens de Restauratiebeurs in Den Bosch donderdag 23 april de 'Netwerkbijeenkomst Cultuurhistorie' gehouden. De organisatie is in handen van de gemeente 's-Hertogenbosch, projectbureau Belvedère, Projectbureau Nieuwe Hollandse Waterlinie, Erfgoed Nederland, Bond Heemschut, Europa Nostra, Erfgoedstem/stich ting ErfgoedLab en Bureau Buiten. Naast het uitwisselen van kennis wordt er gewerkt aan het bundelen van de krachten op het gebied van cultuurhistorie. Deelname aan de mid dagbijeenkomst op de beurs is gratis, maar wel moeten belangstellenden zich vooraf aan melden, in verband met het beperkte aantal plaatsen: www.erfgoedstem.nl/aanmelden- netwerkbijeenkomst. Op 82-jarige leeftijd is maandag 23 februari mr. Ernst Dienaar overleden. Dienaar was vele jaren een uiterst stand vastig bestuurslid van de Bond Heemschut. De afgelopen jaren was hij nog adviseur van de afdeling Amsterdam. Ernst Dienaar maakte in de jaren Zestig en Zeventig van de afgelopen eeuw deel uit van de Amsterdamse gemeenteraad, waar hij in de PvdA-fractie zat. Hij kwam in actie tegen het dempen van grachten ter verbreding van het wegennet, maakte bezwaren tegen in zijn ogen te grootscha lige bouwplannen van de hoofdstad en zat onder meer de gemeentelijke monumen tencommissie voor. Daarnaast was hij, vooral na zijn vertrek als gemeenteraadslid, onder meer actief in organisaties als Europa Nostra, Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad en de Bond Heemschut. Bij Heemschut maakte hij van 1982 tot 1998 deel uit van het dagelijks bestuur, onder meer als secretaris, en als voorzitter van het college van de technisch adviseurs. Waar hij zich in zijn politieke loopbaan soms moest neerleggen bij besluitvorming, toonde hij zich binnen Heemschut als een bestuurder die bleef staan voor zijn standpunten. Zo keerde hij zich in de jaren Negentig tegen plannen om op te gaan in de Vereniging Open Monumenten. De laatste jaren van zijn leven woonde hij in Zaandijk. Op zijn 75ste legde hij zijn werk als advocaat neer en daarna trok hij zich steeds meer terug uit openbare functies. april 2009 Heemschut 25

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 27