Zonnestraal Een bijzonder project waar de algemeen directeur trots op is, is de restauratie van het uit 1925 daterende Sanatorium Zonnestraal in Hilversum, van architect Jan Duiker. Het hoofd gebouw dat een paar jaar geleden is gerestau reerd en het Dresselhuispaviljoen dat vorig jaar is opgeleverd. Daarbij werd elk kozijn voor de demontage genummerd en meegenomen naar de fabriek in Meerkerk. Daar werd de afweging gemaakt tussen herstellen of nieuw maken. 'Maar dan wel ambachtelijk nieuw', aldus Kon, die aan die klus waarin vele meters stoeltjes profielen voor de raamkozijnen zijn verwerkt de naam 'kozijnenboer' heeft over gehouden. In een hoek staat nog een deels weggeroest kozijn dat niet meer op te knappen viel. Nu hoopt de directeur betrokken te worden bij restauratie van de Openluehtsehool in Amsterdam, ook van Duiker. Het monument dat dankzij het tv-programma BGL-Restauratie een miljoen heeft gekregen. Hoewel er op dit moment nog voldoende werk is, is de kredieterisis ook voor Van der Vegt een punt van zorg, bij een personeelsbestand van rond de 45 mensen. Daarnaast wil het bedrijf jongeren een toekomst kunnen bieden. Dan moet er werk zijn voor de opleidingen. 'Als jongeren eenmaal wat anders hebben gekozen is het moeilijk hen later voor dit ambachtelijke werk te laten kiezen'. Kon richt zich als algemeen directeur ook op kwaliteit en toekomst. Zo wordt met een knipoog naar de vroegere gilden een certifi cering ontwikkeld door het gilde van kunst smeden om het niveau van het werk te waar borgen. Kandidaten krijgen een opdracht om binnen twee of drie uur een bepaald werkstuk te maken dat wordt beoordeeld op techniek en uiterlijk. Een extern bureau zal de erkenning op papier zetten. 'De certificeringen van het ISO en het gilde van kunstsmeden sluiten één op één op elkaar aan', zegt Kon. Evenals voorgaande jaren staat Van der Vegt ook weer op de Restauratiebeurs. april 2009 Heemschut 15

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 17