compleet. De Nederlandse Restauratiebeurs is ook dé gelegenheid om het publiek te interes seren voor restauratiemethoden en conser veringstechnieken voor historische gebouwen en interieurs, archiefstukken, archeologische bodemvondsten en voorwerpen uit kunstcol lecties. Eigenaren kunnen zich breed oriënteren over onder meer restauratie, onderhoud en financiering. Deelnemers Zo veelzijdig als cultureel erfgoed is, zo uitgebreid is ook het deelnemersveld van de beurs. Onder de exposanten zijn belangrijke instellingen als de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten (RACM), het Nationaal Restauratiefonds, de Vakgroep Res tauratie, de Monumentenwacht Nederland, Erf goed Nederland, de Federatie Grote monumen tengemeenten, de gemeente 's-Elertogenbosch, architectenbureaus, landelijke erfgoedorgani saties, restauratiebedrijven, adviesbureaus en toeleveranciers (van bijvoorbeeld materialen). Voor een volledig overzicht van de bedrijven en instellingen die zich in april presenteren zie www.restauratiebeurs.nl Net als tijdens de eerdere beurzen zijn er ook nu weer inhoudelijke presentaties, lezingen en symposia in onder andere de beurstheaters. Zo zijn er lezingen van de Erfgoedinspectie, de Stichting Hout Research, Ingenieursbureau Passe-Partout en van het tijdschrift Herenhuis (over duurzame monumentenzorg). Er worden twee jubilea gevierd: het honderd jarig bestaan van Van Hoogevest Architecten en het 30-jarig bestaan van tijdschrift Monu menten. Voor het programma van de beursthe aters zie website. De lezingen en presentaties in de beurstheaters zijn voor de bezoekers van de beurs gratis toegankelijk. Met beeldschermen op de beursvloer wordt het dagprogramma onder de aandacht gebracht. J. Stoelhorst maokt deel uit vun het organisa tiebureau van de Restauratiebeurs Verder Via www.restauratiebeurs.nl kunnen geïnte resseerden zich melden voor de gratis e-mail nieuwsbrief, met daarin de laatste ontwikke lingen tot aan de beursdagen. Openingstijden Donderdag 23 en vrijdag 24 april van 10 tot 18 uur. Zaterdag 25 april van 10 tot 17 uur. Toegangsprijzen Een entreekaart kost aan de kassa 10. Als lezer van Heemschut kunt u gebruik maken van de kortingsbon in dit tijdschrift, of via de website www.restauratiebeurs.nl een reductie- entreekaart downloaden. Daarmee betaalt u slechts 5. Vragen? Contact met de organisatie van de Nederlandse Restauratiebeurs via 0485 - 322 922 of info@ restauratiebeurs.nl Ook mobiel erfgoed wordt tijdens de beurs niet vergeten. Zo gaat vervoer van en naar het station per historische autobus. De Sint Jan in Den Bosch, een rijksmo nument waar voortdurend onderdelen hersteld moeten worden om ze te bewaren. i^ii 12 Heemschut april 2009

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 14