In Brabanthallen in Den Bosch, 23, 24 en 25 april vijfde RB De Nederlandse Platform Cultureel Erfgoed 23-24-25April Brabanthallen 's-Hertogenbosch RESTAURATIEBEURS Jennemie Stoelhorst- Voor de vijfde keer wordt in de Brabant hallen in Den Bosch vanaf 23 april de Nederlandse Restaura tiebeurs gehouden. Dit evene ment dat elke twee jaar wordt gehouden heeft zich ontpopt tot dé ontmoetingsplek voor alle betrokkenen bij en geïnteres seerden in cultureel erfgoed in ons land. Ook Heemschut is hier te vinden. Altijd al meer willen weten over glas-in-loodramen, over leibedekking of over interieurrestauraties? Op zoek naar gedegen restauratieadvies of een restauratiear- chiteet? Is er sprake van een levendige interesse in roerend erfgoed, zoals meubilair, wandta pijten, boeken en oude historische kaarten? De Nederlandse Restauratiebeurs brengt al die invalshoeken elke twee jaar even onder één dak. Dus ook wie gewoon op de hoogte wil blijven van de laatste ontwikkelingen en noviteiten op het gebied van cultureel erfgoed, wet- en regelgeving of over restauratiefinaneiering is hier op zijn plaats. 's-Hertogenbosch wordt gekenmerkt als een vitale stad die voortbouwt op een stevig fun dament, deels geschonken door het verleden, maar ook bepaald door voortschrijdende ontwikkelingen. Bij bezoekers is de Noord- Brabantse provinciehoofdstad geliefd om haar gezichtsbepalende cultuurhistorie en een levendige, Bourgondische uitstraling, waar het ook na de beurs aangenaam verblijven is. Platform De Nederlandse erfgoedsector is volop in bewe ging. Eenmaal in de twee jaar krijgen professio nals en andere liefhebbers van het Nederlands erfgoed de gelegenheid om kennis te nemen van de actuele stand van zaken. Allerlei partijen die aan de instandhouding, verbetering en toegankelijkheid van het cultureel erfgoed bijdragen, komen gedurende drie dagen samen op de beurs. Deze brengt vraag en aanbod bij elkaar op het gebied van het onroerend, roe rend, materieel en immaterieel erfgoed. De Nederlandse Restauratiebeurs stimuleert de vakwereld door kennisuitwisseling en draagt tegelijkertijd bij aan verbreding van het maatschappelijke draagvlak voor de instand houding van het cultureel erfgoed. Speciale aandacht is er voor actuele ontwikkelingen, nieuwe producten en technologieën, kennis en vakmanschap. Experts verzorgen lezingen, presentaties en workshops. Speciale evenementen en debatten maken het dagprogramma voor de bezoeker 10 Heemschut april 2009 De Brabanthallen tijdens de Restauratiebeurs van 2007. Foto's RB os Restauratiebeurs met nieuwe perspectieven

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 12