Erfgoedstem voor digitaal nieuws Instituut voor Beeld en Geluid wint Gouden Piramide prop In december ging, tijdens de presentatie van de contouren van de nieuwe monumentenwet (MoMo) de nieuwe e-mail nieuwsbrief De Erf goedstem van start. Dit is een gratis, onafhan kelijk digitaal nieuwsoverzicht dat aan de hand van het in de media verschenen nieuws een breed overzicht geeft van wat er gaande is in de erfgoedwereld. De Erfgoedstem bevat samenvattingen en verwijzingen naar door derden gepubliceerde nieuwsartikelen. De nieuwsbrief wordt wekelijks verspreid onder alle geïnteresseerden, maar is primair gericht op professionals, experts en organisaties en individuen die erfgoedgerela- teerde belangen hebben. Projectbureau Belvedere, Bond Heemschut, BOEi, Het Restauratiefonds, de gemeente 's-Hertogenbosch, projectbureau De Nieuwe Hollandse Waterlinie, Stichting ErfgoedLab en Bureau Buiten staan aan de wieg van dit ini tiatief. De Erfgoedstem toont dat de erfgoed sector één gezicht, één stem naar buiten kan laten zien en horen. Aanmelden: www.erfgoedstem.nl/abonncer. Het interieur van het Instituut voor Beeld en Geluid in Hilversum. Volgens de jury van de Gouden Piramide een architectonische topprestatie. Foto Gouden Piramide Rotterdam - De minister van onderwijs, cul tuur en wetenschap, de heer Ronald Plasterk, heeft 22 november in het Nederlands Archi tectuurinstituut de Rijksprijs voor inspire rend opdrachtgeverschap toegekend aan de Stichting Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid in Hilversum. Algemeen directeur Edwin van Huis nam namens de Stichting de trofee in ontvangst. De Rijksprijs bestaat uit een geldbe drag van 50.000 euro. Thema van de prijsronde in 2008 was architectuur. De inzending betreft het opvallende, kleurige gebouw op het Mediapark in Hilversum dat werd gerealiseerd voor het beheer, de open baarmaking en het gebruik van archieven van beeld en geluid van vooral de publieke omroep. Veel aandacht is er voor de publieksfunctie middels een 'experience'. Een belangrijk deel van het gebouw bevindt zich onder de grond waardoor er een diepte ('canyon') ontstond. Het ontwerp is van Neutelings Riedijk Architecten. Uit het juryrapport: 'Het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid op het Mediapark in Hilversum is ongetwij feld een van de opmerkelijkste gebouwen van de laatste jaren. Het gebouw is zeldzaam in zijn wonderbaarlijkheid. Een topprestatie van de architecten, die veel steun hebben gehad van de constructieve vindingrijkheid van het ingeschakelde ingenieursbureau. Zij maakten de indrukwekkende kolomvrije hal, de gevelcon structie en de funderingsbak voor een belang rijk deel mogelijk.' In een catalogus worden de beste inzen dingen gedocumenteerd en beschreven. Deze publicatie, uitgegeven door Uitgeverij 010 te Rotterdam met de titel 'Visioen en Werkelijk heid' (Uitgeverij 010, ISBN 978 90 6450 667-3), werd tegelijk gepresenteerd. www.goudenpiramide.nl februari 2009 Heemschut 35

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 37