Huiselijke omstandigheden dwingen Brabantse PC-voorzitter tot voortijdig afscheid Vereniging ers van Leguit en Roos AANNEMERSBEDRIJF bv Jon Kcuncn - Na ruim twintig jaar 'Heemschut' heeft voorzitter Lambert de Visser van de provinciale commissie in Brabant al zijn taken bij de Bond neergelegd. Directe aanleiding tot zijn besluit is de slechte gezondheid van zijn vrouw. HIJ IS NIET LANGER IN STAAT voldoende tijd voor Heemschut vrij te maken. Bijna dertig jaar geleden maakte De Visser zijn entree bij Heemschut. Hij zag het lidmaatschap van de PC als een logische combinatie met zijn toenmalige functie: directeur van Welstand stoezicht West-Brabant. Na korte tijd kwam hij echter tot de slotsom, dat hij te weinig tijd had voor Heemschut. Maar na zijn pensionering - in 1992 - keerde hij als technisch adviseur terug bij zijn oude liefde. En zes jaar geleden werd praktijkman De Visser voorzitter van de Brabantse PC, die in de daaraan voorafgaande periode door drie (ex-)burgemeesters werd aangestuurd. In zijn afscheidswoord tijdens de Brabantse PC-vergadering van 26 november schetste viee- voorzitter Paul Eijssen de scheidende voorzitter als een man met grote daadkracht en deskun digheid, die zich altijd ten volle voor Heem schut heeft ingezet. Hij had niet alleen veel contacten in Brabant, maar ook op landelijk niveau als lid van het algemeen en het dagelijks bestuur van Heemschut en als voorzitter van het college van TA's. Namens de PC dankte Eijssen hem voor de goede samenwerking, over handigde hem een aardige attentie en stelde hem een officieel afscheid - in Brabant, samen met Amsterdam - in het vooruitzicht. De Visser was er een beetje verlegen mee. Hij zei altijd met plezier te hebben gewerkt met de provinciale commissie, 'waarvan de leden even belangrijk zijn als de voorzitter'. De PC bond hij op het hart in alle rust intern te bezien wie ze als haar nieuwe voorzitter zal voordragen. Maak eerst een profielschets en houd de keuze in eigen hand, luidde zijn advies. De Visser relativeerde zijn eigen afscheid in zoverre, dat hij nog slechts twee jaar als voor zitter voor de boeg had en dat hij zijn voorzit terschap daarna waarschijnlijk toch niet had zullen prolongeren, 'want dan ben ik de tachtig gepasseerd'. Hij constateerde met tevredenheid, dat de gemeentebesturen de afgelopen jaren ontvankelijker zijn geworden voor het werk van Heemschut. Voor wat Brabant betreft is dat zeker niet op de laatste plaats te danken aan zijn initiatief om met de provinciale commissie twee keer per jaar 'op locatie' te vergaderen teneinde begrip te kweken voor zowel de problemen van de te bezoeken gemeente als die van Heemschut en gezamenlijk naar oplos singen te zoeken. J. Keunen is PR-medewerker van de Provinciale Commissie Noord-Brabant. sinds 1922 30 Heemschut februari 2009 Lambert de Visser. Foto Heemschut Meubelmakerij specialiseerd in Antiekrestauratie eigenaar A. G. M. Wiilemsen) Molenallee 5 7384 AM Wilp E-mail: info@hekkers-spijker.nl Telefoon: 0571 - 26 20 07 Telefax: 0571 - 26 21 23 Internet: www.hekkers-spijker.nl L Voor het behoud van het goede! Restauratie Renovatie Nieuwbouw 't Prooyen 1 1141 VD Monnickendam wwwJeguitenroos,.nf Tel: 0299-651301 leguit.roos@worldoniine.nf Lambert de Visser legt functies neer r sss

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2009 | | pagina 32