Inhoud: 41 Industriamonument 42 Industrieel nieuws 47 Literatuur, colofon Op het terrein tussen de Stations straat en de Mr. Van Coothstraat in Druten ligt het vroegere rangeerter rein van de stoomtrammaatsehappij Maas en Waal. Deze trammaat- sehappij reed tussen 1902 en 1934 tussen Nijmegen en Wamel. De tramlijn heeft veel betekend voor de economische ontwikkeling van het land van Maas en Waal. NIEUWSBULLETIN nr. 3 december 2008 Druten, tramremise, tijdens open monumentendag sept. 2008. Foto Marcel Overbeek Op het rangeerterrein zijn nog bijzondere gebouwen te vinden, die herinneren aan de glorietijd van de tram, namelijk de rijtuigenloods (remise) en twee dienstwoningen. Het complex werd in 1902 gebouwd. Van de oorspronkelijke bebouwing zijn de locomotiefloods en het stationsgebouw inmiddels verdwenen. Nadat de trammaatsehappij in 1934 werd opgeheven, namen streekbussen het vervoer over. De rijtuigloods van de trammaatsehappij werd voortaan gebruikt als stalling voor de autobussen. Nu de busmaatschappij de rijtuig- loods niet langer gebruikt, wordt een nieuwe bestemming voor het complex gezocht. De resterende gebouwen staan op de gemeente lijke monumentenlijst. Woningbouwvereniging Alphons Ariëns uit Druten en het bouwbedrijf Giesbers uit Wijchen hebben een plan ontwikkeld om op het rangeerterrein acht woonhuizen te bouwen, en in de rijtuigloods tien woningen. De monumentenstichting Baet en Borgh heeft met de bewoner van het tramkantoor bezwaar aangetekend tegen de bouwplannen. In eerste instantie omdat de oorspronkelijke elementen van de rijtuigloods teveel worden aangetast door de verbouwing tot appartementen, en in tweede instantie omdat het rangeerterrein wordt volgebouwd met woningen. Hierdoor wordt de relatie tussen het huidige open ran geerterrein en de rijtuigloods verbroken, aldus Baet en Borgh. Om het rangeerterrein vrij van bebouwing te houden, is het terrein door Baet en Borgh voorgedragen als gemeentelijk monu ment. Dit verzoek is door de gemeente Druten afgewezen, waardoor de weg vrij lijkt voor de woningbouwplannen op het terrein. er 2008 Industria 41 STRIA Industriamonument: De tramremise in Druten

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 43