Heemschut Actief Alpha Vochttechniek Veelzijdig en al meer dan 28 jaar ervaring in: Zuid Holland Injektiewerken - constructief - waterdichtend waterdicht maken van kelders Injekteren tegen optrekkend vocht Hydrothermische kelderisolatie Bestrijden van vochtoverlast in kruipruimten hydrofoberen en verharden van natuur- en baksteen Betonreparatiesystemen Renovatie- restauratiepleisters Kunststof-vloersystemen Postbus 409, 4600 AK Bergen op Zoom Telefoon: 0165-386200 Homepage: www.alphavochttechniek.com Plasterk, bescherm ook beschermd stadsgezicht! Rotterdam - De provinciale commissie Zuid-Holland pleit in een brief aan minister Plasterk voor betere bescherming van beschermde stadsgezichten. Aanleiding voor de brief is de betrok kenheid die de minister toont bij de Rotterdamse wijk Vreewijk. In het decembernummer van vorig jaar meldden we reeds, dat gedeeltelijke sloop het karakter van dit bijzondere tuindorp dreigt aan te tasten. Vreewijk is in 1916 als tuindorp en als een steden bouwkundig en sociaal monument ontstaan. Architect Berlage kreeg opdracht voor het stedenbouwkundig ontwerp en Marinus Jan Granpré-Molière werd aangetrokken voor de architectonische invulling. Door maatvoering, materiaalgebruik en veel groen is het voor de bewoners nog steeds een bijzonder prettige woonom geving, al zijn de woningen klein. Er is dan ook veel verzet tegen de plannen van huisbaas Woningbouwvereniging.Com om een groot aantal woningen te slopen en nieuwe te bouwen. Inmiddels zijn Kamervragen gesteld over Vreewijk. Tijdens zijn bezoek aan de wijk in juni, waarbij Heemschut ook aanwezig was, deed de minister de toezegging zich hard te willen maken voor het aanwijzen van Vreewijk als beschermd stadsge zicht. Een positieve eerste stap. Omdat bij een beschermd stadsgezicht de structuur beschermd is en niet de panden afzonderlijk, vraagt Heemschut de minister aandacht voor dit aspect. De commissie pleit dat bij sloop en verbouwing binnen een beschermd stadsgezicht niet alleen de gemeentelijke monumentencommissie verplicht wordt gehoord, maar dat de adviezen niet te lichtvaardig terzijde kunnen worden gesehoven. Dat kan door een wettelijke voorziening inzake de samenstelling van die commissie en een beroepsmogelijkheid. Het geval Vreewijk werpt ook licht op 'de noodzaak van goed beheer', schrijft de provinciale commissie van Heemschut. Bij erfgoedbescherming gaat het er om hoe unieke kwaliteiten die tevens de continuïteit met het verleden belichamen veilig gesteld worden, ook na het verstrijken van de economische levensduur. De woningbouwverenigingen spelen als eigenaar vaak, zoals in Vreewijk, een belangrijke rol. Als maatschappelijke onderne mingen hebben ze een verantwoordelijkheid voor behoud van unieke kwaliteiten, terwijl ze steeds meer op hun economische prestaties worden beoordeeld. 6 Heemschut oktober 2008 Aannemersbedrijf Huurman bv Buitenwatersloot 316 Postbus 87 2600 AB Delft TeL 015 2141745 Fax 015 2130322 www.huurmandelft.nl mail@huurmandelft.nl

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 8