Vereniging Schenking Heemschut-bibliotheek Scannen foto-archief Nieuwe directie-secretaresse Verjaardag Amsterdam 'JWERK EN BEELDHOUWWERK ENTIEKE KEUKENS Gedenkbord A.A. Kok Heemschut heeft van het bureau Monumenten Et Archeologie van de gemeente Amsterdam een aantal interessante boeken gekregen over de geschiedenis van de hoofdstad en haar monumenten. De boeken bleken dubbel te zijn in de bibliotheek van het gemeentelijk bureau. Heemschut bezit een waardevolle bibliotheek op het gebied van monumenten en monumentenbescherming, die op afspraak toegan kelijk is. De bibliotheek is enkele jaren geleden ontsloten via Adlib, waardoor snel op titel, auteur en dergelijke kan worden gezocht. Per 1 augustus is Eus Kuiper gestart met het scannen van zwart wit fotomateriaal uit de collectie van Heemschut. De Vereniging bezit duizenden foto's, die deels vanaf de jaren na 1945 gepubli ceerd zijn in het tijdschrift Heemschut. Ook is er een grote col lectie kleurendia's, die eveneens zullen worden gescand. Eus werkt via een participatieplaats, hetgeen voor onze vereniging geen kosten met zich meebrengt. Na het scannen dient het beeld materiaal te worden beschreven, waarna het beeldarchief mogelijk op termijn via de website kan worden ontsloten. Per 11 augustus versterkt Angelique van Kampen ons landelijk bureau als nieuwe directie-assistente. Zij volgt Ellen Wilbrink op, die ruim 6 jaar bij Heemschut heeft gewerkt. Commissie Amsterdam van De Bond Heemschut viert 27 oktober met andere historische verenigingen de 733ste verjaardag mee van Amsterdam. In het weekend voorafgaand aan de verjaardag biedt Amsterdam Citywalks op 25 oktober om 11.30 u, 13.30 u en 15.30 uur stadwandelingen aan. De gidsen van Mee in Mokum staan 26 oktober om 11 u, 13.00u en 15.00u klaar voor een stadswandeling. U dient zich voor de stadswandelingen en de lezingen aan te melden, hierbij geldt; vol vol. Heemschutleden gratis. De Star 36 - Enkhuizen - Tel. 0228 52 06 03 - Fax 0228 52 06 04 Van de kleinzoon van A.A. Kok ontving de Bond Heemschut een aantal foto's en een gedenkbord, dat deze oud-secretaris van Heemschut kreeg bij zijn afscheid in 1946. A.A. Kok was behalve secretaris van de Bond ook restauratiearchitect. In Amsterdam voerde hij vele restauraties uit, waarbij de architectuur van de 17de eeuw tot de verbeelding sprak. De schenking van de foto's en het gedenkbord zijn voor Heem schut van waarde, mede met het oog op de viering van het hon derdjarig bestaan van onze vereniging in 2011. oktober 2008 Heemschut 39 Het gedenkbord dat A.A. Kok bij zijn afscheid van Heem schut kreeg.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 41