Heemschut Ledenaanbieding Um Henk Rienks: Voor mij zelf geen Special Badpaviljoen Nu het nog kan emschut Wie? Erfgoedvrijwilliger Henk Rienks bij de watertoren van Delft. De toren dateert uit het eind van de 19de eeuw en bewaarde 600.000 liter water. De toren is gerestaureerd. Foto Fleemschut Wat beweegt de vrijwilliger die zich inzet voor een bepaalde vorm van erfgoed? In dit nummer de man achter de Watertorenstichting. Henk Rienks, woonachtig in Nieuwerkerk aan de IJssel, waar hij eveneens op 13 juni 1960 werd geboren. Civiel Ingenieur. Diverse werkzaamheden, geen vaste aanstelling. Is de initiator en samen met Henk van der Veen sedert het eerste uur bestuurslid van de Nederlandse Watertorenstiehting, opge richt in 1990. Hij is secretaris van de stichting en heeft door de jaren heen de meeste lopende werkzaamheden verricht. Wat ;a je grootste eaeaW:t Eigenlijk heb ik twee passies. Watertorens en het handelen in aandelen en bezoeken van aandeelhoudersvergaderingen waarop ik de directie met constructieve vragen benader om ze aan het praten te krijgen en aan het denken te zetten. Op verzamelbeurzen en veilingen, zowel in Nederland als in het buitenland, koop ik voor werpen en afbeeldingen met watertorens, kijk maar op de website. Wat is je favoriete object? De watertoren, ze zijn me allemaal even lief, ik heb geen favoriete toren. Wat is je grootste ergernis? Gelukkig heb ik geen heel grote ergernis, maar er zijn toch wel twee kleine: - de hond, als hij tegen me opspringt en ook z'n poep als ik erin trap. - ouder worden. Mijn fantastisch goede geheugen, dat, nu ik de vijftig nader, niet meer blijkt te kunnen wat het vroeger kon. Ergernis nummer drie schoot me ineens te binnen: treinen die te laat zijn of helemaal niet rijden. Dit voorjaar is na tientallen jaren touwtrekken het vernieuwde Badpaviljoen in Domburg opnieuw in gebruik genomen. Bij Heemschut van juni was als extra voor de leden van Heemschut de samen met Zeeuws Tijdschrift verzorgde special over het Badpaviljoen gevoegd. Heemsehutleden die meerdere exemplaren van de special willen ontvangen kunnen het tijdschrift toegestuurd krijgen. Bel 020-6225292 of stuur een e-mail naar info@heemsehut.nl met naam, adres en aantal exemplaren en deze worden thuisgestuurd. Voor deze uitgave worden de verzend kosten, 2,50 per exemplaar, in rekening gebracht. Hoe bent je bij deze organisatie beland, waarom spreekt juist dit onderwerp je aan? Het onderwerp was er eerder dan de organi satie, want die heb ik zelf opgericht. En waarom juist dit onderwerp? Dat is toeval! Het was er opeens en het bleek interessant. Op TU Delft, waar onze voorzitter Prof. ir. J.C. van Dijk hoogleraar drinkwatervoorziening is, verricht ik momenteel de werkzaamheden voor de stichting, zoals het bijhouden van de website. Wat zou je doen met een half miljoen? Nee, niet een watertoren kopen, maar wel een gewoon huis en nog wat meer aandelen. Voor een watertoren is het wat weinig en bovendien blijken er genoeg liefhebbers te zijn als er een te koop komt. Ik hoef ze gelukkig niet eigen handig te redden! www.watertorens.nl Anne Marie ten Cate Het pamflet van Heemschut over de jongere bouw kunst: bescherm nu het nog kan is voor leden van Heemschut gratis extra bij te bestellen, zo lang de voorraad strekt. De brochure kan worden uitgereikt aan organisaties en personen met belangstelling voor de bescherming van het gebouwde erfgoed. Een e-mail naar info@heemsehut.nl met naam en adres plus het aantal is voldoende. Bellen kan ook: 020-6225292. Heemschut betaalt de verzend kosten voor deze aanvulling op de lijst van honderd naoorlogse (wederopbouw)monumenten van minister Plasterk. 40 Heemschut augustus 2008 Sloop bedreigt waardevol erfgoed'

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 42