Prijsvraag voor inspirerend hergebruik religieus erfgoed Evenementenkalender Op site Reliwiki database van religieus erfgoed leguit en roos AANNEMERSBEDRIJF bv BOGAERTS-VAN NULAND B.V. Leidekkers-, Loodgieters- en Koper werken, Zink- en Koperwerken in Felstechniek, lm- en Export dakleien info@bogaerts-van-nuland.nl Walstraat 3-5 5371 AL Ravenstein Telefoon 0486-411586 Postbus 15 - 5370 AA Ravenstein Op initiatief van het VSBfonds is op woensdag 5 maart de prijsvraag 'Erfgoed op eigen benen' gelanceerd in de Pauluskerk in Oegstgeest, zelf een prachtvoorbeeld van herbestem ming. De prijsvraag is gericht op inspirerende plannen voor de neven- of herbestemming van religieuze gebouwen. De prijsvraag daagt eigenaren van deze gebouwen uit om vinding rijk en met een creatieve blik naar het gebruik van hun eigen gebouw te kijken. Tijdens de slotdag van het Jaar van het Religieus Erfgoed, 11 december, worden de prijswinnaars bekend gemaakt. De hoofdprijs bedraagt 100.000. Dit bedrag is ter beschikking gesteld door het VSBfonds. De inschrijftermijn eindigt op 1 november 2008. Voor informatie over de procedure en de beoordelingscriteria kijk op www.2008rc.nl Op 17 januari is 2008 Jaar van het Religieus Erfgoed officieel geopend door prof. mr. Pieter van Vollenhove tijdens een manifestatie in en rondom de Domkerk in Utrecht. Op landelijk niveau was er dit jaar een aantal activiteiten, waaronder twee symposia afgelopen juni in Utrecht, over zowel onroerend als het roerend religieus erfgoed. Verder zijn er drie vrijwilligersdagen, verspreid over het land. Activiteiten die in het kader van het Jaar van het Religieus Erfgoed worden georganiseerd, kunnen direct op de landelijke website worden gemeld. Voor meer informatie kijk op www.20008rc.nl Voor het behoud: van het goede! Restauratie Renovatie Nieuwbouw t Prooyen 1 1141 VD Monnickendam Tel: 0299-651301 www.leguitenroos.nl leguit .roos@woridonline.nt Op maandag 9 juni werd in de St. Josefkerk in Arnhem de nieuwe website www.rcliwiki.nl gelanceerd. Met de totstandkoming van deze website realiseert 2008 Jaar van het Religieus Erfgoed (2008 JRE) een van de belangrijkste doelstellingen: het concreet inzichtelijk maken van omvang en aard van de problemen rondom het behoud van religieus erfgoed. De site geeft antwoord op vragen als: hoeveel kerken, moskeeën, kloosters en synagogen zijn er nu precies in Nederland? Welke zijn in gebruik en wie zijn de gebruikers? Eloe is de conditie van het gebouw en de inventaris? Deze website is gebaseerd op de vermaarde Jan Sonneveldeolleetie. Jan Sonneveld (84) uit Leid- sehendam verzamelde met een grote groep vrij willigers meer dan twintig jaar lang informatie over godshuizen in Nederland. Zo ontdekte hij dat er van de 19.000 kerkgebouwen die er eens in Nederland waren, nog 7500 in gebruik zijn. In de afgelopen jaren fotografeerde hij meer dan tienduizend kerken. Mensen die meer willen weten over een kerk gebouw, moskee of synagoge in Nederland, kunnen terecht op deze website. De site geeft toegang tot een database van bijna 18.000 nationale onroerende religieuze objecten. De gebruikmaking van 'open sofware' (Google Earth en Wikipedia) maakt het mogelijk dat iedereen op een eenvoudige manier zelf infor matie aan de site kan toevoegen. Bezoekers kunnen inzoomen op kerken, kloosters en ander religieus erfgoed en de gegevens aanvullen of actualiseren. De website is bedoeld voor een breed publiek; een afgeschermd gedeelte van de website is speciaal bestemd voor beleidsmakers. Het is de bedoeling dat www.rcliwiki.nl zich ontwikkelt tot de meest actuele, volledige, dynamische en gebruiksvriendelijke informatie- en kennisbron op het gebied van gebouwd religieus erfgoed. Niet alleen in 2008, maar ook in de jaren daarna. Voor meer informatie: www.2008rc.nl 32 Heemschut augustus 2008 sinds 1875

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 34