Varen op de Berkel 25 oktober Tot 28 september Op het internet Interieur model, Friesland. Foto KOG schonk tentoon gesteld in Paleis Het Loo, (Apeldoorn), toont het Stadsarchief Amsterdam tekeningen van Christiaan Andriessen, laat Museum Willet-Holthuysen, eveneens in Amsterdam, de waaiercollectie zien en houdt rijksmuseum Twente in Enschede een expositie met de tekeningen van Cornelis Troost. Verder staat in elke provincie een object met een direct raakvlak met die provincie te kijk www.kog.nu Gelderland steekt 750.000 euro in het opknappen van twee bruggen in Borculo. Met het herstel van de ophaalbrug Muraltplein en de Basculebrug zet de provincie een grote stap in het weer bevaarbaarder maken van de rivier de Berkel. Al langer wordt de kanovaart op de rivier bevorderd en zijn enkele replica's te water gelaten van de Berkelzomp, die ooit deze rivier bevoer. Door nu ook knelpunten bij bruggen en stuwen op te lossen zal het weer drukker kunnen worden op de rivier, die een toeristische trekpleister moet worden. Op 65 locaties - Eenmaal per jaar, dit keer zaterdagavond 25 oktober, openen zes kastelen van Geldersche Kasteelen 's avonds hun poorten en zijn er extra activiteiten in de verduisterde vertrekken. Te bezoeken zijn de kastelen Ammersoyen, Doorwerth, Hernen, Rosendael, Cannen- burch of Zypendaal in Gelderland. Meer informatie is te vinden op www.mooigelderland.nl. In de Nettenfabriek, Apeldoorn, De Canon van het Neder landse Landschap. Op zestig billboards tonen de twaalf provincies de canon van het Nederlandse landschap, als onderdeel van de Internationale Triënnale in Apeldoorn. Op de grote borden is een gestileerd landschap van water, moeras en land te zien. Elke provincie nomineerde vijf landschappen die door fotograaf Michiel Pothof in beeld zijn gebracht. Ook de ontwikkeling in de tijd is meege nomen, zodat ook latere verkavelingen zichtbaar zijn. Michiel Pothof aan het werk in het open landschap. Foto Triënnale Een klein jaar geleden lanceerde Delft een nieuwe web site, met alle informatie over monumenten en beschermde stadsgezichten. Via de site zijn adressen op te sporen en er is een digitale kaart. Bijzonder is dat via de kaart rond- kijkfoto's, historische luchtfoto's, gegevens van monu menten worden ontsloten. Ook gegevens over beleid, wetten, regels, subsidies en activiteiten kunt u op deze website vinden. www.monumentendelft.nl augustus 2008 Heemschut 31

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 33