Oude bouwmaterialen J. van IJ ken b.v. Tel. 035 - 5389752 fax. 035 - 5312169 zat. 8.30 tot 16.00 uur Hans Bollebakker - Zag het er in 2007 nog naar uit dat het wetenschappelijk forum van de monumentenbescherming door opdroging van de rijkssubsidie zijn ondergang tege moet ging, nu is de KNOB herrezen dankzij een hoge graad van commitment, inventiviteit en inzet. Brede vloerdelen Schouwen, marmer etc. Jugendstill tegels Plavuizen van div. afmetingen Handvormstenen Straatklinkertjes Walnootberg 8 3755 BP Eemnes www.oudebouwmaterialen.nl ma. t/m vr. 8.30 tot 17.00 uur DOOR HET STOPZETTEN per 1 januari van structurele subsidies wordt het voor de particuliere monumentenzorg vrijwel onmogelijk hun werk te verrichten. Zoals de bescherming door Heemschut en wetenschap pelijke onderbouwing door de KNOB die voor circa 50 °/o van de jaaruitgaven afhankelijk is van rijkssubsidie. Onbegrijpelijk is dat de minister (nog?) geen overgangsperiode van geleidelijke subsidie- afbouw heeft ingesteld. Nu de desastreuze gevolgen van dit rijksbeleid in hun volle omvang duidelijk werden presenteerde het bestuur tijdens de jaarvergadering op 27 april in Schiedam een stappenplan. Het plan behelst twee componenten: enerzijds de finaneieel- organisatorische overgang naar een projectma tige aanpak, gepaard aan contributieverhoging en oprichting van een steunfonds. Anderzijds wordt een opening geboden naar inhoudelijk perspectief door het internationaal weten schappelijk kenniscentrum R-MIT, verbonden aan de faculteit bouwkunde/TU Delft waar het KNOB-bureau academisch gastvrijheid geniet. Doel van dit kenniscentrum is het bevorderen van multidisciplinair onderzoek, productont wikkeling en kennisuitwisseling op drie schaal niveaus: (Research)- Modificatie, Interventie en Transformatie. Penning Deze koppeling brengt het bureau zowel temidden van voornoemd multidisciplinair onderzoek als van de jongere generatie. De directe omgeving met wetenschap en praktijk kan tot een vruchtbare kruisbestuiving voeren, wat een extra dimensie toevoegt aan continu ïteit en inhoud. Kortom: tot nieuw élan. Dit is de zeer bijzondere verdienste van voorzitter jhr. ir. Diederik L. Six, die hiermee afscheid neemt van het bestuur waarbij hij de bond de 'zilveren troffel' met erepenning aanbood om jong aca demisch talent te onderscheiden. Het ontwerp is door hem bedacht en in samenwerking met de Sehoonhovense zilversmid Titiaan de Geer verder uitgewerkt. De penning is gevat in een zilveren troffel met daarop de letters KNOB. De '0' vormt de eigenlijke penning en kan worden uitgenomen, deze wordt aan de laureaat uitgereikt; de troffel blijft in het bezit van de KNOB en staat a fortiori symbool voor de verschillende aan dachtsgebieden waarop de bond zich begeeft, en verwijst tevens naar het feit dat de laureaat met het bekroonde onderzoek de eerste steen heeft gelegd voor zijn of haar carrière. Maar 26 Heemschut augustus 2008 Nieuw élan voor Oudheidkundige Bond KNOB

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 28