Niet alleen meer wooncomfort, ook oorspronkelijke details en kleuren terug oeuvre van Rietveld. Bij de meeste renovaties gaat het om een verbetering van de technische kwaliteit en van het wooncomfort. In dit geval is echter ook sterk gekeken naar de architec tonische kwaliteiten van de woningen. De oor spronkelijke detaillering en het kleurgebruik zijn zoveel mogelijk teruggebracht. Niettemin zijn enkele aanpassingen gedaan aan de gevels en aan de plattegrond van de woningen. Ook zijn de huizen beter geïsoleerd. De renovatie moet ervoor zorgen dat de woningen weer minimaal veertig jaar mee gaan. Naast aandacht voor de architectuur is er belangstelling voor de wooneultuur van de jaren '50. Rietveld zelf schreef een artikel over zijn visie op het wonen in dergelijke complexen. De bedoeling van Bo-Ex en de gemeente is dit artikel op te nemen in een boek dat gewijd zal zijn aan de geschiedenis van de wijk en aan de recente renovatie. Bij oplevering van het pro ject, inclusief de aanpak van de buitenruimte in de loop van dit jaar, zal dit boekje worden gepresenteerd. Imago met Rietveld Om het Rietveld-karakter nog meer te bena drukken is ook voorzien in het inrichten van een museale woning. Het Centraal Museum krijgt dan een derde Rietveldwoning onder zijn hoede, na het befaamde Schröderhuis en een jaren '30-ontwerp aan de Erasmuslaan. Bo-Ex hoopt met de aandacht voor het design imago van Rietveld andere doelgroepen huur ders te trekken: men richt zich vooral op jon gere, kleinere huishoudens. Dat zou ook gunstig zijn voor een meer gemêleerde bevolkingsop bouw van de wijk. Het doel is namelijk ook een verbetering van het imago van Hoograven: van Foto links: Geveldetail met trap na de werk zaamheden. Foto Henk Jansen Foto boven: De Robijnhof voor de renovatie. Foto Henk Jansen Foto onder: Een bouwblok na de restauratie. Foto Arjen Vedder achterstandswijk tot een bijzondere wijk met culturele waarden. De bewonerscommissie, door Bo-Ex nauw betrokken bij de plannen, is zeer enthousiast over het project. Rol gemeente De trots en de bijzondere aanpak van Bo- Ex leidde al vroeg tot samenwerking met de afdeling Stedenbouw en Monumenten van de gemeente Utrecht. Deze afdeling is nauw betrokken geweest bij de voorbereiding van de renovatie. Ook spande de afdeling zich in voor extra subsidies voor het project. Uit I augustus 2008 Heemschut 21 Nieuw leven voor woningen Rietveld in Robijnhof Utrecht

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 23