ers Dan l smeed- en constructiebedrijf *'439/ Waterbeheer vroeger en nu Langs oude Friese kerken Excursie Frederiksoord Alle voorkomende staalconstructies, trappen, hekwerken zowel in staal, aluminium en roestvrij staal Authentiek smeedwerk Authentieke stalen ramen Specialist in verankering voor de cellenbeton industrie Specialist in restauratie projecten Energieweg 19 4231 DJ Meerkerk Postbus 4 4230 BA Meerkerk Telefoon: 0183 - 358777 Fax: 0183 - 358787 E-mail: info@vandervegt.nl Website: www.derestauratiesmid.nl Van der Vegt is lid van het gilde van kunstsmeden en NEN-EN-ISO 9001:2000 gecertificeerd. juni 2008 Fleemschut 39 Friesland: Pauluskerk in Aldtsjerk Foto: Sjolle Wieringa zaterdag 6 september Vooraankondiging Vooraankondiging Flevoland kent enkele bijzondere vormen van waterbeheersing en bescherming tegen de dreiging van het water. Een spectaculair voorbeeld daarvan is de zogenoemde "balgstuw" bij Ramspol. Deze opblaasbare stuw, in zijn soort de grootste ter wereld, voorkomt dat bij hoog water op het Ketelmeer ernstige problemen ontstaan in het daarachter gelegen Zwarte Meer en de gebieden tot Zwolle. Het bezoek aan deze opblaasbare waterkering is het hoogtepunt van de jaarlijkse excursie van de Provinciale Commissie Flevoland. Er zullen ook bezoeken worden gebracht aan het monumentale Gemaal Wortmann bij Lelystad en de waterkeringen bij de Kadoelerbrug in de Noordoostpolder. Deelname staat open voor leden van Heemschut en introducés van verwante organisaties. Progamma: 10.30 uur Ontvangst in Lelystad, kan toor Dijkgraaf Waterschap Zuiderzee land door Henk Tiesinga, gevolgd door een inleiding over het waterbeheer. 12.00 uur Bezoek met rondleiding in het Gemaal Wortmann; 13.00 uur Lunch in Sehokkerhaven 14.00 uur Rondleiding in de Balgstuw bij Ramspol o.l.v. de Dijkgraaf van Waterschap Groot Salland, Dr. Sybe Schaap. 15.30 uur Bezoek aan de omgeving van de Kadoelerbrug en het Gemaal Smeenge bij De Voorst in de Noord oostpolder. 16.00 uur Afsluitende borrel, terugreis per touringcar naar Waterschap Zuider zeeland of NS station Lelystad. Aanmelden Leden Heemschut 17.50, niet-leden 20 via Bankrekening: 258090, tnv Heemschut PC Flevoland. Aanmelding schriftelijk bij mevr. Drs. W.H.J. van der Most, p/a Erfgoedcentrum Nieuw Land, Postbus 73, 8200 AB Lelystad. Of via e-mail w.vandermost@nieuwlanderf- goedeentrum.nl. sinds 1922 Meubelmakerij specialiseerd in Antiekrestauratie (eigenaar A.G.M. Willemsen) Zaterdag 6 september houdt de Provin ciale Commissie Friesland een excursie langs een aantal oude Friese kerken. Het startpunt is bij het station Leeu warden; de reis gaat langs kerken in Jelsum, Britsum en Dokkum (lunch in de Bonifatiuskapel) en Oudkerk (Altsjerk) en biedt een blik op het Friese land schap. In het augustusnummer volgt het volledige programma. Intussen zal de website www.heemschut.nl (rubriek Heemschut in Friesland) de nodige informatie verschaffen. De excursie van Heemschut Drenthe gaat in oktober van dit jaar naar Frede riksoord en de gebouwen en landerijen van de Maatschappij van Weldadigheid. Op het programma staan onder meer een tocht per bus over het voormalige kolonieterrein en een inleiding door directeur Jan Mensinkvan de Maat schappij. De excursie is op zaterdag 4 oktober. Nadere informatie in het volgende nummer van 'Heemschut'. Molenallee 5 7384 AM Wilp E-mail: info@hekkers-spijker.nl Telefoon: 0571 - 26 20 07 Telefax: 0571 - 26 21 23 Internet: www.hekkers-spijker. nl metaalunie NGK Van der Vegt G

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 41