Ymere renoveert Greinerschool Sr SCHEVMVGEV Carillon van Monument Reddingwezen hersteld Specialiteit in oude restauratie-steen voor historische gebouwen, kerken, huizen e.d. [i£s Haarlem - Woningcorporatie Ymere gaat de voormalige huishoudschool aan de Haarlemse Voorhelmstraat, de Greinerschool renoveren. De cor poratie kocht het schoolgebouw van de gemeente en verbouwt vanaf dit najaar het pand tot kleinschalige bedrijfsruimten voor (startende) onder nemers, atelierruimten voor kunstenaars en maatschappelijke doeleinden. In het monumentale pand vinden nu kunstenaars en kleine bedrijfjes onderdak. Sinds 2003 is Ymere in gesprek met de gemeente Haarlem en vereniging VORK (belangenvereniging van de huurders) over de restau ratie van het gebouw. Naast overeenstemming over de aankoop van het pand heeft Ymere nu ook overeenstemming met VORK over de wijze van renovatie en de terugkeer van kunstenaars en bedrijfjes. Om het gebouw geschikt te maken voor verschillende functies die bij de buurt passen, zal de indeling veranderen. Het Amsterdamse architecten bureau Van Stigt heeft een plan gemaakt voor de restauratie. Naast de kunstenaars en bedrijfjes die nu zijn aangesloten bij de vereniging Vork komen er in het pand ook maatschappelijke voorzieningen die aansluiten bij de behoefte in de buurt. Naar verwachting kan het gerestaureerde pand eind 2009 de deuren openen. Den Helder - Het carillon in het Nationaal Monument voor het Neder landse Reddingwezen in Den Helder is opgeknapt. Het klokkenspel lag al enige jaren stil, maar is sinds 25 april weer met regelmaat te horen. Op die dag werd het automatisch speelwerk van het carillon opnieuw in gebruik genomen, door een duet te spelen met de Marinierskapel. De buitenkant van het monument op het Helden der Zeeplein is opge knapt en er werd een nieuwe automaat voor het carillon geplaatst. Ook beiaardier Co Groenewoud kan na de restauratie het carillon van binnen uit blijven bespelen. Het is de bedoeling dat het naast de vaste program mering ook een rol zal spelen op bijzondere feestdagen of bij speciale evenementen. De restauratie is mogelijk gemaakt dankzij een subsidie en een bijdrage van het Dorus Rijkersfonds. De Koninklijke Nederlandse Redding Maat schappij (KNRM) heeft zich ingezet en ook de gemeente Den Helder draagt er in bij. Het Nationaal Monument voor het Nederlandse Reddingwezen werd in 1935 door koningin Wilhelmina onthuld. In 1999 werd het ter gelegen heid van het 175-jarig bestaan van de KNRM gerestaureerd. Het carillon in het monument kan met de hand en automatisch worden bespeeld. De computer die het automatisch spelen regelde, stond echter in het voormalige raadhuis aan de Kerkgracht. Dit monumentale pand en de bediening voor het carillon werden in januari 2005 door brand verwoest. 34 Heemschut juni 2008 De voormalige Greinerschool in Haarlem wordt door corporatie Ymere gerestaureerd en herbestemd. Foto Ymere plavuizen, gebruikt marmer, marmeren schouwen hekken, tegels, trapspijlen, sierankers, etc. KOPPELSTOKSTRAAT 120 tel. 070 - 3550149 opslagterrein Hellingweg tel. 070 - 3550831 internet: www.frankvrolijk.nl e-mail: info@frankvrolijk.nl Carillon in het Nationaal Monument voor het Nederlandse Reddingwezen is hersteld. Foto gemeente Den Fielder m

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 36