Leibedekkingen Kerkrestauratie Torenrestauratie Gevelbekleding Lood-, koper- en zinkwerk Zilverstraat 52, 2544 EL Den Haag Tel.: (070) - 329 71 10, Fax: 070 - 309 72 12 E-mail: ko.toorenburg@planet.nl www.toorenburgleidekkers.nl Lid van de Nederlandse Vereniging van Leidekkers Lid van Het Hellende Dak Prijsvraag RAP De gemeente Leiden wil aandacht besteden aan dit 100-jarig bestaan. Daarom organiseert het Rijnlands Architectuur Platform (RAP) in opdracht van de gemeente de arehiteetuurprijs- vraag Waterproef. De prijsvraag ging van start op 24 april met een lezing in het RAP Arehitee- tuureentrum in Leiden. Het doel van de prijsvraag is ideeën te verza melen voor een nieuwe bestemming voor de watertoren. Uitgangspunt hierbij is dat dit mar kante rijksmonument in de toekomst toeganke lijk wordt voor het publiek, bijvoorbeeld omdat het een herbestemming krijgt als restaurant, meditatiecentrum of medische praktijk. Architecten, interieurarchitecten, landschaps architecten, stedenbouwkundigen en studenten in genoemde richtingen worden uitgenodigd mee te doen. Ook ideeën van anderen zijn welkom mits het plan samen met of door een ontwerper wordt gemaakt en wordt inge zonden. De winnaar ontvangt 3000. Na afloop van de prijsvraag worden de ont werpen geëxposeerd in het RAP in Leiden. Brigitte Linskens - De monumentale water toren in Leiden bestaat dit jaar honderd jaar. Het rijksmonument werd gebouwd voor de Leidsche Duinwatermaatschappij naar een ontwerp van architect W.C. van Manen. Een architectuurprijsvraag moet ideeën ople veren voor een nieuwe bestemming. Het reservoir met 1,2 miljoen liter water van de watertoren moest zorgen voor vol doende druk op het Leidse waterleidingnet en diende tegelijk als voorraadbuffer. Het unieke van de toren is de combinatie van een skelet van gewapend beton met baksteen. De twaalf- kantige toren vormt hiermee een overgang van de neo-renaissaneistisehe baksteentorens naar de zakelijk vormgegeven betonnen watertorens. De watertoren gaat deze zomer in de verkoop. Bij de verkoop wordt niet alleen gekeken naar de opbrengst, maar ook naar kwaliteit en toe komstig gebruik. juni 2008 Heemschut 15 De Leidse watertoren is overbodig geworden. Foto Brigitte Linskens i BUREAU VERITAS Certification Prijsvraag: bestemming voor watertoren Leiden

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 17