Heemschut Actief Noord-Holland Limburg Kans op behoud boerderij Loosdreeht - De procedure om een boerderij aan de Nieuw Loosdreehtsedijk in Loosdrecht tot gemeentelijk monument te verklaren is opgestart. De boerderij op het terrein van verpleeghuis De Beukenhof wordt bedreigd. De gemeente Wijdemeren had de beslissing op de sloopvergunning al aangehouden en als de monumentenstatus wordt bereikt is de kans op behoud vergroot. Positief is dat alle betrok kenen van de waarde van de boerderij zijn overtuigd. Laag Holland minder aangetast Monnickendam - In goede aarde valt bij de Provinciale Commissie dat in het herziene streekplan voor Noord-Holland Zuid geen bedrijventerrein wordt toegestaan ten westen van Monnickendam, ook niet ten westen van de N247. De commissie had hierover zorgen geuit, omdat uitbreiden van de 'rode contour' een bedreiging is voor het nog open Waterland, onderdeel van het nationaal landschap Laag Holland. Ook worden in het streekplan strenge eisen aan een golfbaan in Amstelveen gesteld, waardoor de cultuurhistorische kwaliteit van de Bovenkerker Polder zo min mogelijk wordt aangetast. Pleidooi voor monumentaal trafohuis Uithoorn - De gemeenteraad van Uithoorn heeft een brief ontvangen van de commissie met een pleidooi een object in de Van Mee telenstraat tot gemeentelijk monument te verklaren. Het gebouwtje uit 1918 is van de hand van Van Loghem, die de elektrahuisjes die hij ontwierp een soort camouflage meegaf. Veel van zijn werken zijn al verdwenen. Het Uithoornse exemplaar heeft het uiterlijk van een kerkje. Burgemeester en wethouders stellen zich op het standpunt - ondanks dat de gemeentelijke monumentenverordening anders bepaalt - gebouwen niet op de lijst te plaatsen als de eigenaar niet meewerkt. Dat is in dit geval Nuon. Binnenhaven bij molen? Haarlem - Het binnenhaventje dat in Haarlem in het Scheepmakerskwartier is gepland, komt mogelijk toch dichter bij molen De Adriaan. De Haarlemse gemeenteraad wil dat ook naar deze optie wordt gekeken, waarvoor de Stichting Spaarnehaven in heftige bewoordingen een lans gebroken heeft. De plek, ver weg van de molen, die ontwikkelaar De Principaal in gedachten heeft viel slecht bij de stichting. Zij vindt de bootjes aan de voet van de op een restant van de vestingwal staande trasmolen beter tot hun recht komen. Heemschut volgt de zaak met aandacht, doch heeft zich nog niet in de discussie gemengd. Peter Schat Goed nieuws uit Baarlo Baarlo - Heemschut heeft gehoor gevonden bij het gemeentebestuur van Baarlo om sloop van de voormalige kleuterschool 'De Engel bewaarder' te heroverwegen. Het schooltje dateert uit de midden-vijftiger jaren en is ontworpen door architecten Wijnhoven en Coppens. Het betreft een kleinood van naoor logse wederopbouwarchitectuur met een zeer verrassende niet alledaagse vormgeving. Het cirkelvormige interieur is door de centrale zuil, die dient als drager van de dakcon structie, zeer bijzonder. Verder zorgt het binnenvallende licht langs de centrale zuil voor een bijzonder sfeervol effect. De steden bouwkundige situatie is perfect, waardoor het geheel een sterk positieve uitstraling heeft. Het gemeentebestuur heeft de ideeën van Heemschut geheel meegenomen bij de realisatie van een nieuw plan, dat door het bureau Mens Stadsontwerp is opgesteld. De school wordt gerestaureerd met behoud van de oorspronkelijke vormgeving. Het plan omvat verder een gemeenschapshuis ten behoeve van de bewoners van de geprojec teerde seniorenappartementen. Ad Bokhorst 4 Heemschut april 2008 Het transformatorhuis van architect De voormalige Van Loghem in Uithoorn. kleuterschool De Foto Peter Schat Engelbewaarder. Foto Ad Bokhorst VEN LO aarlo

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 6