Vooraankondiging Cuypers in Amsterdam - wonen en kerken Naar religieus erfgoed Land van Maas en Waal april 2008 Heemschut 37 Woensdag 4juni Kasteel Well. foto Ad Bokhorst. Geysteren, Rosmolen. foto Vista Landscape and urban design - bezoek voormalige Franz Pfannerhaus - lunch. 14.10 uur: Busrit naar kasteel Arcen - wandeling van kasteel naar dorp Arcen, toegelicht door Frans Floebens 15.15 uur: Busrit naar Venray - bezoek St Petrus Bandenkerk, de 'kathedraal van de Peel', toegelicht door een lokale gids - hapje en drankje in logement bij de kerk tot besluit. 17 uur: Busrit naar het station. Attentie: Het programma kan een klein half uurtje uitlopen. De treinen vertrekken elk half uur. Kosten Leden Fleemschut en maximaal drie introducés. Kosten 28,50 per persoon. Route De excursie wordt uitsluitend per bus gehouden. Het station van Venray is buiten Venray gelegen. Neem de afrit Venray- N270 en neem vervolgens de N270 richting Oostrum. Aanmelden Tot en met 15 mei 2008 schriftelijk of per e-mail aanmelden: Huis voor de Kunsten Limburg, Postbus 203, 6040 AE Roermond, info@hklimburg.nl, o.v.v. naam, aantal, adres, telefoon en e-mailadres. Maximaal 62 deelnemers. Deelname is definitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op rekening 1322 25 344 tnv penningmeester Bond Heemschut o.v.v. Excursie Heemschut Limburg. Van de 79 kerken, die Cuypers in Nederland bouwde, stonden er zes in Amsterdam. De drie nog overge bleven prachtige voorbeelden van zijn kerkenbouw zullen wij bezoeken. Ze tonen elk op verschillende wijze Cuy pers' meesterschap in het gebruik van beschikbare ruimte. Cuypers speelde ook een belangrijke rol bij de ontwikkeling van de Vondel- parkbuurt. Onder leiding van Cuypers- kenner David Mulder maken wij een wandeling door deze buurt. (Zie zijn bijdrage aan het boek 'P.J.H. Cuypers (1827-1921). Het complete werk'). Ter afsluiting zullen wij een bezoek brengen aan het laatste woonhuis van Cuypers. Wij zijn de eigenaar, de heer De Vries, zeer dankbaar, dat hij ons in het door hem prachtig gerestaureerde huis wil ontvangen. De Amsterdamse woning van architect Cuypers. Programma 10.30 uur: Inleiding en koffie in Grand café/restaurant 1e klas, spoor 2b, in Cuypers' Centraal Station 11.00 uur: Aanvang ochtendpro gramma met bezoeken aan de Domi- nicus- en Posthoornkerk 13.00 uur: Lunch 14.00 uur: Aanvang middagpro gramma met wandeling doorVondel- parkbuurt, bezoek aan Vondelkerk en voormalig woonhuis Cuypers Kosten Leden Heemschut betalen 14,95 p.p., niet-leden 17,50 inclusief koffie, lunch en informatiemapje, exclusief strippenkaart en donaties. Aanmelden alleen telefonisch bij mevrouw G.L. Oen, 020-625 8173. Het aantal deelne mers bedraagt maximaal 20 personen. Na de telefonische aanmelding het verschuldigde bedrag overmakenop rekeningnummer 3200148 t.n.v. Mevr. G.L.Oen, Amsterdam. Deelname is pas definitief na ontvangst van het bedrag op deze rekening. Zaterdag 5 juli De Provinciale Commissie Utrecht houdt zaterdag 5 juli een excursie langs het religieus erfgoed aan de oost kant van de gemeente Utrecht. In het juninummer komt de PC uitvoerig terug op het programma, waarin onder meer aandacht wordt besteed aan een aantal jonge religieuze monumenten. Deze zijn interessant omdat ze tegelijkertijd een bijzonder licht werpen op de discussie rond de lijst met wederopbouwmo- numenten, waarmee minister Plasterk recent naar buiten kwam. Aanmelden kan nu al, zie voor verdere informatie www.heemschut.nl, provin ciale commissie Utrecht. Zaterdag 16 augustus Het Land van Maas en Waal - wie kent niet het gelijknamige lied van Boude- wijn de Groot? - is van oudsher een gebied dat verdedigd moest worden, waar het water letterlijk van overwel digend belang was en wonen alleen kon op hoger gelegen rivierduinen en aanslibbingen. Deze elementen zijn nog altijd te herkennen en vormen onderdeel van de excursie. In de plan ning zijn opgenomen een bezoek aan het middeleeuwse kasteel van Hernen, het oude stadje Batenburg en het nog steeds in gebruik zijnde stoomgemaal De Tuut in Appeltern. Reserveer de datum alvast; in het juninummer meer mededelingen over het programma. Ad Bokhorst

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 39