Alpha Vochttechniek Tot en met 28 september Tweede Pinksterdag 12 mei Tot en met 8 juni Veelzijdig en al meer dan 28 jaar ervaring in: 0316 - 52 40 50 www.vanwelyleidekkers.nl Injektiewerken - constructief - waterdichtend waterdicht maken van kelders Injekteren tegen optrekkend vocht Hydrothermische kelderisolatie Bestrijden van vochtoverlast in kruipruimten hydrofoberen en verharden van natuur- en baksteen Betonreparatiesystemen Renovatie- restauratiepleisters Kunststof-vloersystemen Postbus 409, 4600 AK Bergen op Zoom Telefoon: 0165-386200 Homepage: www.alphavochttechniek.com SINDS 1921 Loodgieters, Leidekkers- en Koperwerken Dit scheepsmodel van een Staverse jol van Frits van Meekeren (modelbouwer uit Hindeloopen) is al sinds 1938 in het Fries Scheepvaart Museum te zien. Venlo - Neanderthalers in Europa. In het Limburgs Museum te Venlo (Keulsepoort 5, op maandag gesloten) is het leven van de mens in de laatste ijstijd te zien. De aanleiding voor deze reizende tentoonstelling was de ont dekking inl998 van een Neanderthalerkamp in Veldwezelt, even over de Belgische grens bij Maastricht. Archeologen hebben moeten geleidelijk aan hun beeld over de Nean derthalers aanpassen, www.limburgsmuseum.nl Op 65 locaties - Voor het eerst wordt 12 mei een lan delijke dag van het kasteel gehouden. Zo'n 65 kastelen en buitenplaatsen in Nederland hebben zich aangemeld voor deze eendaagse activiteit, die een vervolg is op de Brabantse Kastelendag, die al zeventien maal veel publiek trok. De organisatie is in handen van de Nederlandse Kas telenstichting en regionale organisaties, www.kastelen.nl toont de deelnemers. Sneek - Een terugblik op zeventig jaar Fries Scheepvaart Museum in Sneek, waarbij wordt teruggegrepen op de allereerste expositie. Veel voorwerpen die 70 jaar geleden al te zien waren, behoren nog steeds tot de collectie van het museum. Adres: Kleinzand 14, 8601 BH Sneek. Op feestdagen gesloten, www.friesseheepvaartmuseum.nl Kerkakkers46 6923 BZ Groessen Fax 0316 - 52 69 50 info@vanwelyieidekkers.nl Diversen: Verwijderen, restaureren, herplaatsen van bekroningen, zoals kruizen, pinakels, haan en pijnappel, incl. verguldwerk. Leveren en aanbrengen van gecertificeerde veiligheidshaken. Loodgieterswerk: Koper, lood en zinkwerk voor daken, goten en hemelwaterafvoeren. Maasdekking, Schubbedekking, oud Duits op zowel daken als torens. Le i de kke rs we rk: 26 Heemschut april 2008 ZEVENAAR/GROESSEN ■4

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 28