Middagprogramma Iconen van Rotterdam april 2008 Heemschut 23 Uit de vele iconen van Rotterdam, van het Wit- tehuis uit 1898 tot De Erasmusbrug uit 1996 zijn er drie voor een nadere kennismaking voor deze dag uitgezocht. Woonwijk de Kiefhoek, gerealiseerd in 1930, de Van Nellefabriek uit 1935 en voor de gezamenlijke afsluiting het Groothandelsgebouw (1953). Van Nel Ie is de nummer één van de belangrijkste monumenten van Rotterdam. Het Rijksmonument, een ontwerp van de architecten J.A. Brinkman en L.C. van der Vlugt, wordt beschouwd als het hoogtepunt van Het Nieuwe Bouwen. De oude fabriek voor tabak, koffie en thee biedt thans als 'Ontwerpfabriek' onderdak aan vele bedrijven en evenementen. In groepen van 20 personen krijgen we een rondleiding. De woonwijk de Kiefhoek met zijn schuine straten en afgeronde gevelhoeken is ontworpen door architect J.J.P. Oud en tussen 1928 en 1930 uitgevoerd. De woningen waren bedoeld voor grote arbeidersgezinnen. Uit stedenbouwkundig oogpunt valt de beslotenheid van de wijk naar buiten toe op, terwijl naar binnen toe de openheid juist kenmerkend is. Tijdens de wandeling wordt ook de Museumwoning De Kiefhoek bezocht, een modelwoning ingericht als oorspronkelijke Kiefhoekwoning. In het Groothandelsgebouw wordt in restaurant Engels de dag gezamenlijk met een drankje en een hapje afgesloten. De eerste schetsen van het voor die tijd zeer grote gebouw werden al in 1944 gemaakt. Het is een icoon van de Wederopbouw. Opgave excursies Opgave voor 1 mei, telefonisch of per e-mail, gaarne ook naam en het aantal personen ver melden. De kosten bedragen 32 p.p (brood jeslunch, excursie en afsluiting). Aanmeldingen worden behandeld in volgorde van binnenkomst. U ontvangt een bevestiging. Uw aanmelding is defi nitief na ontvangst van het verschuldigde bedrag op rekening 165 831 t.n.v. de Bond Heemschut te Amsterdam o.v.v. excursie AVL 2008 (Bij overteke- ning behouden wij ons het recht voor u in te delen bij een andere groep). Inlichtingen en aanmelding 020 - 622 52 92, info@heemschut.nl. Voor nadere berichten over het programma zie www.heemschut.nl Een wonder van licht, de fabriek van Van Nelle. Foto Van Nelle Ontwerpfabriek De Rotterdamse woonwijk De Kiefhoek. Foto ArchiGuides Rotterdam De Rotterdamse woonwijk De Kiefhoek. Foto ArchiGuides Rotterdam

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 25