Geef cultuur de kans Achtergrond Leidekkersbedrijf D. Koenders Ewout van der Dussen - Wat moet er na het vertrek van de Amerikaanse ambassade gebeuren met het nu nog zwaarbewaakte gebouw aan het statige Voor hout in Den Haag? Samen met de Bond van Neder landse Architecten (BNA) houdt Heemschut Zuid- Holland een openbaar debat over bescherming voor en de toekomst van dit ontwerp van Marcel Breuer. Gespecialiseerd in restauratie en renovatie. Alles onder garantie. VCA-gecertificeerd. Natuurleien Torenwerk Leipannen Lood-, zink- en koperwerk Lid: Zinkmeesters, gecertificeerd Lid: Ned. Ver. Van Leidekkers Nijverheidsweg 3, Neede Tel. (0545) 292217 Fax (0545) 292219 leidekkersbedrijf-koenders@planet.nl www.cultuurfonds.nl Prins Bernhard Cultuurfonds Het stevige blok van de Amerikaanse ambassade is, sinds er een net hek omheen staat in plaats van betonblokken opeens mooier om te zien. Foto Fleemschut VANWEGE DE STRENGE veiligheidsmaat regelen, de hekken en de politieposten rond de Amerikaanse ambassade in Den Haag wil de gemeente Den Haag dat de ambassade daar vertrekt. Na enige discussie is er thans overeenstemming over een nieuwe plek, in Wassenaar in de nabijheid van paleis Huis ten Bosch, het woonpaleis van koningin Beatrix. Een aanpassing van het bestemmingsplan voor de betreffende locatie is inmiddels in proce dure. Wat moet er na vertrek van de ambassade met het gebouw aan het statige Voorhout, wat moet er met die locatie gebeuren? De bouwplaats ontstond door een verkeerd bombardement door de Engelsen op 3 maart 1945, waarbij onder meer hotel Paulez werd getroffen. Na de oorlog kochten de Verenigde Staten het terrein en gaven de van oorsprong Hongaarse architect Marcel Breuer, die in Amerika al veel had gebouwd, de opdracht een nieuwe ambassade te ontwerpen. Toen Breuer in 1957 zijn ontwerp aan Den Haag toonde stond de stad op zijn kop. Een stortvloed van afkeurende ingezonden brieven volgde, evenals een open brief van een aantal Haagse notabelen in 'Het Vaderland' (een van de Haagse kranten). De vereniging Die Haghe noemde het bouwplan een gruwel. 28 Heemschut februari 2008 Ons land kent vele toneelgezelschappen. Miljoenen landgenoten maken muziek. Daarnaast zijn er talloze monumenten die bezocht, bewoond en bewonderd kunnen worden. Zo'n kleurrijke cultuur moet gekoesterd worden. En dat lukt niet alleen met overheidsgeld. Gelukkig springt het Prins Bernhard Cultuurfonds vaak bij. Per jaar steunen wij 3600 culturele projecten, groot en klein. Onze donateurs zorgen dat cultuur toekomst heeft. Word ook donateur, voor 25 euro geeft u cultuur de kans.

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 30