Prijs voor hergebruik Timorplein De voormalige Derde Ambachtsschool aan het Timorplein in Amsterdam (Indische Buurt) is in de prijzen gevallen door de geslaagde omvorming van 12.000 vierkante meter schoolruimte tot bruisend cultureel en eco nomisch centrum met internationale allure. Wethouder Tjeerd Herrema overhandigde de drie eigenaren, woningcorporatie Ymere, Stayokay en IIRE de Geurt Brinkgreve Bokaal. De Bokaal is een jaarlijkse Amsterdamse prijs voor het meest geslaagde initiatief op het gebied van herontwikkeling of renovatie in de bestaande voorraad. De prijs is een eerbetoon aan Geurt Brinkgreve (1917-2005), die vijftig jaar geleden al opkwam voor behoud en herstel van de historische binnenstad van Amsterdam. De jury oordeelde over het project Timor plein: een indrukwekkend voorbeeld van het verbinden van een gebouw met een buurt. Het effect op het alledaagse leven in de wijk is enorm." De activiteiten van de gebruikers in het pand Timorplein hebben veel met elkaar gemeen en versterken elkaar. Stayokay heeft in het pand een hostel met 480 bedden en ontvangt backpackers, maar ook gezinnen en groepen. Ymere exploiteert een bedrijvencentrum in het pand voor 36 kleinschalige en buurtgerichte ondernemers. IIRE, Internatonal Institute for Research and Education, beheert een congrescentrum van hoge kwaliteit. Ymere verhuurt ook ruimte aan Studio K dat een 'overdekt festival' biedt met bioscoop, theater- en concertzaal, café en restaurant. Cybersoek biedt onder andere de mogelijkheid om korte cursussen te volgen zoals webloggen en radio maken via internet. Het gebouw Timorplein zorgt voor levendigheid, werkgelegenheid en voorzieningen in de buurt en geeft, zoals inmiddels bewezen, de Indische Buurt een nieuwe impuls. De herontwikkeling van het pand is tot stand gekomen door een unieke samenwerking tussen stadsdeel Zeeburg en de commerciële partners in het project. Het is een onderdeel van het Grotestedenbeleid in de Indische Buurt en is mede mogelijk gemaakt door de toekenning van Europese subsidies. februari 2008 Heemschut 23 De Indische Buurt in Amsterdam heeft met het gerenoveerde en hergebruikte gebouw van de Derde Ambachtsschool op het Timorplein een centrum van allure in de wijk gekregen. Foto Ymere

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2008 | | pagina 25