Kleine kans op behoud voormalige sacristie Vlodrop - Het kerkbestuur van de St Martinus- parochie in Vlodrop heeft een sloopvergunning aangevraagd voor de voormalige sacristie van de oude gesloopte kerk. Het gebouwtje staat op het ommuurde kerkhof en functioneert als lijkenhuisje. Omdat werd aangenomen dat het gebouwtje een gemeentelijk monument is, werd een sloopvergunning door de gemeente Roer dalen geweigerd. Bij nader inzien blijkt die aan name onjuist te zijn, omdat er fouten gemaakt zijn bij de procedure om het gebouwtje op de gemeentelijke monumentenlijst te zetten. Aldus kon een sloopvergunning niet langer worden geweigerd. Het kerkbestuur is van zins gebruik van de vergunning te maken, waarmee een in de ogen van de Vlodropse gemeenschap uniek monument verloren lijkt te gaan. Het kerkbestuur beroept zich op het ontbreken van financiële middelen en zegt de grond nodig te hebben voor nieuwe graven. De gemeente heeft echter aangegeven wellicht financieel bij te willen springen en het is denkbaar dat er bij een gerichte actie ook elders nog fondsen te verwerven zijn. Het is niet duidelijk of het kerk bestuur er écht aan wil trekken. Het argument van noodzakelijke ruimte voor graven doet niet heel overtuigend aan. Heemschut probeert intussen het gesprek gaande te houden en daarmee tijd te winnen om tot een oplossing voor het overigens verwaarloosde gebouwtje te komen. Ad Bokhorst Vlodrop - De voormalige sacristie op het kerkhof in Vlodrop, tegenwoordig in gebruik als lijkhuisje. De kerk wil het vervallen gebouwtje slopen om meer plaats te maken op de begraafplaats. Foto's Ad bokhorst 6 Heemschut december 2007

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 8