Tot en met 2 februari Tot en met 18 februari Geef cultuur de kans Rotterdam - In het Nederlands Architectuur instituut Rotterdam en in de nevenvesting van het NAi in Maastricht is tot 3 februari 2008 een expositie te bekijken over het complete werk van architect Pierre Cuypers, als onder deel van het Cuypersjaar. Ook zijn bij "Cuypers, architectuur met een missie" op gezette tijden lezingen en excursies bij te wonen. Raadpleeg de website www.NAi.nl. Het Nationaal Archief, Den Haag houdt in december rondleidingen langs de papieren documenten rond Cuypers, in combinatie met het NAi. Informatie via het Afsprakenbureau, tel. 070-3315400 Rotterdam - Bij het NAi in Rotterdam is in zaal 2 een expositie ingericht over de Verheerlijking van de Gouden Eeuw. Een deel van de Amster damse grachtengordel, zo laat de expositie zien, is mede een stilleven dat aan het begin van de vorige eeuw zorgvuldig is geconstrueerd door architect A.A. Kok en zijn zoon IJsbrand, en niet zo zeer een overblijfsel uit de Gouden Eeuw. Dit is in deze zaal te zien op een fotocollectie met materiaal van zowel voor als na de behande ling door de Koks, die klok- en trapgevels toevoegden, stoepen plaatsen en grote ramen vervingen door kleine vensters. Amsterdam betaalde er graag voor, waarmee de citymarke- ting al vroeg een feit was. Prins Bernhard Cultuurfonds 42 Heemschut december 2007 Aannemersbedrijf Huurman bv Buitenwatersloot 316 Postbus 87 2600 AB Delft Tel. 015 2141745 Fax 015 2130322 www.huurmandelft.nl mail@huurmandelft.nl Ons land kent vele toneelgezelschappen. Miljoenen landgenoten maken muziek. Daarnaast zijn er talloze monumenten die bezocht, bewoond en bewonderd kunnen worden. Zo'n kleurrijke cultuur moet gekoesterd worden. En dat lukt niet alleen met overheidsgeld. Gelukkig springt het Prins Bernhard Cultuurfonds vaak bij. Per jaar steunen wij 3600 culturele projecten, groot en klein. Onze donateurs zorgen dat cultuur toekomst heeft. Word ook donateur, voor 25 euro geeft u cultuur de kans. www.cultuurfonds.nl

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 44