Straalzender voor de liefhebber Heemschut Erespeld voor Jaap Bitter Voor al Uw Leiwerken iIJNTJES nieuw, reparatie- en onderhoudswerken ook Eternit en shingles- daken door geheel Nederland Leidekkersbedrijf Maurix VOF Bolswarderweg 2, Tjerkwerd (Fr.) Tel.: (0515) 572030 De Terpen 3, IJlst Tel.: (0515) 532523 ÉpPI n Het Zuid-Hollands Landschap zoekt naar organisaties die zich willen ontfermen over de Amerikaanse straalzender in de Vinetaduinen bij Hoek van Holland. De Stichting Militair Erfgoed die de installatie wilde behouden heeft niet genoeg geld de troposcatter (straalzender) te behouden, evenmin als Zuid-Hollands Landschap, dat het duinterrein beheert. De schotelantennes uit 1967 blijven voorlopig staan, omdat ze niet zonder vergunning mogen worden verwijderd en ook sloop geld kost dat het Landschap liever besteedt aan in stand houden van bunkers waarin zich vleermuizen ophouden. Inmiddels zijn vandalen geregeld actief bij de straalzenders, die eind vorige eeuw door de Amerikanen zijn verlaten. Tijdens de afsluiting van de landelijke Heemsehutdag op 29 september in de sfeervolle kerk van Geervliet heeft Jaap Bitter, uit handen van directeur Karei Loeff, de Heemschut Erespeld gekregen voor zijn lang durige en deskundige inzet voor Heemschut. Bitter was ruim 16 jaar technisch adviseur van de provinciale commissie Zuid-Holland. In die lange periode, die direct aansloot op zijn vervroegde uittre ding als ambtenaar monumentenzorg van Gouda, heeft hij zeer veel bedreigde objecten, waaronder veel boerderijen, in zijn portefeuille gehad. Naast teleurstellingen van verloren zaken heeft zijn inzet ook bijgedragen aan instandhouding van het Zuid-Hollandse erfgoed. Zo is dankzij zijn alertheid voorkomen dat een rijksmonument via een nieuw bestemmingsplan wegbestemd zou worden ten gunste van nieuwbouw. In zijn dankwoord riep Bitter op dat het werk van Heemschut nog lang niet af is en dat vooral alertheid nodig is voor behoud van het open landschap. december 2007 Heemschut 41 Amsterdam Z.O. - Amsterdam Centrum - Utrecht - Den Bosch - Bussum www.weijntjes.nl - Centraal tel.: 020 - 3113646 Titaan beslag M HANG- EN SLUITWERK EXCLUSIEF UIT VOORRAAD

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 43