Ledenservice Heemschut biedt aan Gratis boek voor aanbrengen nieuw lid Boeken, tijdschriften, folders, een bouwplaat of een paraplu - Heemschut heeft een heel assortiment aan koopwaar in huis. Leden krijgen daarbij een aantrekkelijke korting. Vijfjaar geleden verscheen de DVD met daarop de inhoud van alle nummers van Heemschut uit de periode 1911 tot 2003. Dit naslagwerk is nu met korting te koop. Handzame folders, samengesteld en uitgegeven door Heemschut, in kleur en met plattegrond, te gebruiken voor zelf te regelen stadswande lingen. Verkrijgbaar zijn de steden Amersfoort, Harlingen, 's-Hertogenbosch, Middelburg, Thorn en Zutphen. De stadswandelingen kosten 1 per stuk. Ledenprijs zes boekjes 4,50. Uitgaven van de Heemschut-serie, nu voor een zachte prijs. Leeuwarden, 700 jaar bouwen (1985) 4 Dorpen in Drenthe (1984) 4 Vestingwerken in Nederland (1988) 4 Overig DVD Heemschut (1911 tot en met 2002) 29. Bouwplaat Korenmetershuis 1,50 Grote paraplu met Heemsehut-logo 17,50 Extra In de succesvolle tv-serie Schatten van Amsterdam ontdekken jongeren op hun eigen manier de waarde van bekende en minder bekende Amsterdamse monumenten. De zoektocht naar de geschiedenis van de objecten wordt op een eigentijdse manier in beeld gebracht. Met Schatten van Amsterdam wordt bijgedragen aan de waardering die jongeren hebben voor hun eigen omgeving en voor het gebouwde monumentale erfgoed. De elfdelige televisieserie is geproduceerd door de stichting Amsterdam Monumentenstad, het gemeentelijk Bureau Monumenten 8t Archeo logie en Bosch Film BV. De programma's zijn niet alleen interessant voor jongeren; juist de eigentijdse aanpak maakt dat jong en oud op een unieke manier kennismaken met monumenten. Zo wordt in een van de afleveringen geld ingezameld voor het Vondelpark en geven de badjuffrouwen van het Zuiderbad nog één keer een echte zwemles. De andere monumenten zijn: Paradiso, Stelling van Amsterdam, Nieuw West, Tusehinski, Pniël- kerk, 't Schip, Olympisch Stadion, Westergasfa briek, Huis met de Hoofden en Lloyd Hotel. Een echte inspiratiebron, voor meer aandacht voor ons erfgoed. De normale verkoopprijs van de DVD is 15, Speciaal voor de leden van Heemschut is de DVD te bestellen voor 10. U kunt deze artikelen bestellen door het juiste bedrag over te maken, onder vermelding van het gewenste artikel, op gironummer 124326 t.n.v. Bond Heemschut Amsterdam. De vereniging Heemschut kan niet zonder de steun van u als lid. Met uw bijdrage levert u niet alleen financiële steun maar laat u ook zien dat er mensen zijn die geven om ons waardevol cultureel erfgoed. En aantallen tellen! Alleen op deze wijze kunnen wij onze (politieke en bestuurlijke) invloed voor het behoud van monumenten vergroten. Heemschut heeft nieuwe leden hard nodig. Vertel uw vrienden en kennissen over Heem schut en breng ze aan als lid door de kaart in dit nummer in te vullen. Uw actie wordt beloond met een toepasselijk cadeau: het boekje 'Alles watje altijd al wilde weten over monumenten en bouwstijlen.' Een fraai geïl lustreerd boek met leuke informatie. Het boek is voor u, maar u kunt het natuurlijk ook weggeven als introductie voor het nieuwe lid dat u aanbrengt. En nieuwe leden die zichzelf aanmelden krijgen het boekje eveneens cadeau, zo lang de voorraad strekt. De nieuwe aanmelding kunt u aangeven op de in dit nummer gevoegde kaart. Help ons het ledenaantal te laten groeien op weg naar het honderdjarige bestaan van Heem schut in 2011. Zo blijft Heemschut de oudste, breedste en grootste particuliere bescher mingsorganisatie op het gebied van monu menten en kunnen wij ons beschermingswerk blijven voortzetten. 40 Heemschut augustus 2007 Meindert Stokroos

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 42