Archieven Zuid- Holland ontsloten Oproep Europa Nostra Awards In Delft is op de eerste zomerdag de web site www.gesehiedenisvanzuidholland.nl gepresenteerd. Hiermee maken het Natio naal Archief, de Kring van Zuid-Hollandse Archivarissen en het Erfgoedhuis Zuid-Hol land de geschiedenis van deze provincie voor een heel breed publiek toegankelijk. Door de zoekfunctie kan in heel veel archieven worden gezocht, terwijl artikelen en beeld materiaal van bijzondere archiefstukken de geschiedenis toelichten. Niet alleen van de Zuid-Hollandse gemeenten, maar ook met een algemenere strekking, van Romeinen en VOC tot de opkomst van radio en sport. Veel beeldmateriaal van het Nationaal Archief (alleen al 2800 kaarten) en Zuid-Hollandse archieven is speciaal voor deze site gedigita liseerd en daarmee toegankelijk gemaakt. De Europese erfgoed federatie Europa Nostra, waar Heemschut deel van uitmaakt, reikt ook in 2008 de 'Europa Nostra Awards' uit. Doel van de awards is het promoten van 'best practices' op het gebied van behoud en herstel van gebouwd cultureel erfgoed, het stimuleren van kennisuitwisseling en ervaring door heel Europa, en het creëren van publiek bewustzijn voor Europees erfgoed, ledereen wordt uitgenodigd projecten voor te dragen die blijk geven van een bijzondere bijdrage op het gebied van erfgoedbehoud. Heemschut heeft hiertoe al een oproep gedaan aan haar actieve leden om zelf projecten voor te dragen. Vier categorieën worden onderscheiden: Conservation (behoud) Research (onderzoek) Dedicated Service by Individuals or Organisations (personen en organisaties die zich inzetten voor behoud) Education, Training and Awareness-Raising (educatie, training en bewustwording) Door de samenwerking met de Europese Com missie worden de winnaars van elke categorie beloond met een geldprijs van 10 000. De criteria en deelname-formulieren vindt u op de website van Europa Nostra: www.europano- stra.org. De inzendtermijn sluit 15 september aanstaande. Innovatief baggerschip (1761), afbeelding bij een verzoek om een octrooi van F.X. D'Arles de Liniere aan de Staten van Holland. Uit: Het archief van de Staten van Holland en West-Friesland, 1572795, Nationaal Archief 30 Heemschut augustus 2007 ■"«SST*' -i0

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 32