Ook door erfgoedinstellingen en eigenaren van Financiering monumenten kan een verovering worden geïni- Op basis van het projectplan kan een aanvraag tieerd. Kijk eerst of er jongerenorganisaties zijn voor (gedeeltelijke) financiering bij Stichting - scouting, buurtcentrum, sport- of muziek- 'Verover je eigen omgeving' worden ingediend, vereniging, jeugdtheatergroep of middelbare Voorwaarde is dat de initiatiefnemers ook zelf schoolklas - waarmee een verovering is op te op zoek gaan naar alternatieve financiering, zetten. Ook de stichting kan dit voorbereidende zoals van de gemeente of lokale middenstand, werk doen. Laat 'Verover je eigen omgeving een startge- sprek organiseren', waarna ten minste drie tot vier jongeren samen de verovering organiseren. Na de keus van de locatie volgt een rondleiding voordat de ideeën worden ontwikkeld. De jongeren schrijven aan de hand van een voorbeeld een kort projectplan, eventueel met hulp van een coördinator vanuit de jongeren organisatie of onderwijsinstelling. In het plan vermelden zij het idee, de benodigdheden en kosten, en werken dit verder uit. De stichting kan adviseren, bemiddelen en ondersteunen. De daadwerkelijke verovering vindt plaats, doordat de jongeren voor hun leeftijdsgenoten activiteiten organiseren. Afrondend volgt een evaluatie. Veroveringen Mede door de netwerkorganisatie van Verover je eigen omgeving, met organisaties als Staats bosbeheer, Scouting Nederland, Collegio, Stich ting Open Monumentendag en CJP zijn al heel wat veroveringen uitgevoerd. In Doetinchem componeerden de jongeren een muziekshow in de Catharinakerk. In Gouda werd het oude Spaardersbad het toneel van de Griekse tra gedie 'Troje aan Zee'. Het Hilversums sanatori- umeomplex Zonnestraal werd het podium voor dans, oude films, theater en beeldhouwwerk. In Coevorden voerde een historische spooktocht langs monumenten. Alle veroveringen zijn te bekijken op www.veroverjecigenomgeving.nl. augustus 2007 Heemschut 27 Foto 1 In Meppel spuiten jongeren een doek. Foto's Verover je eigen omgeving Foto 2 Een informatiekraam van Verover je Wijk Foto 3 De stier de baas in de Brabanthallen P.IMP

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 29