gebouwen gerenoveerd en gerestaureerd. Begonnen werd met de herbouw van de beide bouwhuizen aan de Rivierweg, opgeleverd in 1997, die werden bestemd als vakantie- en logeerhuis voor mensen met een beperking en hun familie. Deze herbouw kon uit particuliere giften gefinancierd worden. Vanuit een voor dit doel verkregen legaat werd in 1996 de restauratie van het historisch land huis uitgevoerd. Het achterstallig onderhoud werd verholpen, het leien dak en de bijbeho rende overstekken van Eberson hersteld. Vanaf 1998 waren er initiatieven voor het herstel van het koetshuis/de oranjerie, de modernisering van de zorgnieuwbouw uit 1980 en een verder herstel van de paardenstal. Door de verande ringen in de zorg zijn tegenwoordig grotere appartementen nodig. Deze kwamen onder meer in de historiserende herbouw van het tuinhuis, aansluitend bij de aanwezige histo rische bebouwing. Het koetshuis/de oranjerie werd weer voorzien van een eerder verdwenen klok. Het exterieur werd hersteld. Op de plaats van de paardenstal werd de bebouwing in dezelfde stijl uitgebreid met een dagverblijf en met het regiokantoor Phila delphia Zorg Gelderland-Oost. De restauratie van het landhuis werd afgerond door de schoorstenen te herstellen of te herbouwen, de opnieuw aangebrachte persiennes en het aanwezige historische meubilair, de schilderijen en het interieur op de begane grond terug te brengen naar de periode zoals het voor de Eerste Wereldoorlog geweest moet zijn. De begane grond is ingericht zoals de familie Brantsen het ooit bewoonde. Het landhuis wordt inmiddels intensief benut als trouwlo catie en voor vergaderingen en conferenties. In de theeschenkerij worden tegenwoordig gasten ontvangen. In de winkel zijn producten te koop die door de bewoners zijn vervaardigd. In het landhuis is Evenbeeld: Centrum voor Beeldvorming gevestigd. Drs. T.P.G. Krolt is voorzitter van het bestuur Stichting Philadelphia Museum en Evenbeeld: centrum voor beeldvorming augustus 2007 Heemschut 21 1

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 23