portage Modern wonen en werken op historisch landgoed te Angerlo Theo Kralt - Het landgoed Wielbergen te Angerlo (gemeente Zevenaar) is vorig jaar na een langdurige bouwperiode her nieuwd en gerestaureerd weer in gebruik genomen. Door de stichting Philadelphia Zorg, die er een toegankelijke woon- en werkgemeenschap van heeft gemaakt. WIELBERGEN, VOOR HET EERST vermeld in de veertiende eeuw, ligt in een kromming van de IJssel op zichtafstand van de hanzestad Doesburg. In 1844 werd het verworven door mr. Derk Willem Gerard Johan Hendrik Baron Brantsen (1801 - 1851), die in 1827 getrouwd was met Jaeoba Charlotta Juliana Barones van Heeekeren van Keil (1802 - 1882). Zijn zoon mr. Carel Marie Baron Brantsen (1834 - 1909) ging er na 1851 wonen. In 1872 werd, naar de plannen van architect L.H. Eberson, het huidige huis gebouwd. Eberson koos voor chaletbouw, vooral herkenbaar aan de overstekken door houten gebogen steunconstructies. In het huis werden betimmeringen en schouwen afkomstig uit oudere huizen gebruikt. Daarnaast werden een koetshuis/ oranjerie, een paardenstal met hondenverblijven en een prieel gebouwd. Het park werd in dezelfde periode aangelegd in Engelse landschapsstijl door de beroemde tuinar chitect Petzold. Met kenmerkende gebogen paden, vrijstaande boomgroepen en boomcoulissen en augustus 2007 Heemschut 19 Foto 1 De kruidentuin van het landgoed Wielbergen Foto's Philadelphia Zorg Foto 2 Vakantiewoning op het terrein Wielbergen terug in samenleving

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 21