Ten geleide 28 39 30 31 35 Kale boel bij Nederhemert Maastricht beschermt Het Paard van Marken Erfgoedambacht Rubrieken 4 Heemschut Actief 12 Laatste Nieuws 18 Vereniging 38 Erfgoedexcursie 40 Ledenservice Britannia gered Waakzaamheid Voor de buren en Zaltbommel onverwacht, is afgelopen nazomer de bebossing rond kasteel Nederhemert voor een groot deel gekapt. Dit is onderdeel van een onderhoudsplan van Staats bosbeheer en Geldersch Landschap. Via het bestemmingsplan beschermt Maastricht voortaan op creatieve wijze de waardevolle cultuurelementen van de stad. De vuurtoren van Marken wordt weer bewoond. In Leven achter de Gevel een kijkje bij de bewoners die niet terugschrikken voor hun geïsoleerde woonplek. De nieuwe rubriek Erfgoedambacht zet de schijnwerper op bedrijven die restauratie en behoud mogelijk maken. Opnieuw een succes in Zeeland. Een deel van het wederopbouwhotel Britannia in Vlissingen is gered van sloop. Vooral het behoud van de mozaïeken is het vieren waard. Karei Loeff, directeur a.i. Foto Heemschut Deze periode beraadt het bestuur van Heemschut zich op de visie en koers voor de toekomst. Een toekomst voor Heemschut kan niet anders dan gedragen worden door de gehele vereniging. Hiertoe heeft het bestuur extra tijd gereserveerd. De koers wordt mede bepaald door de recente ontwikkelingen op subsidiegebied die al in 2007 merkbaar zullen worden. Ik dank alle leden van de vereniging die door hun extra bijdrage te kennen hebben gegeven het werk van onze vereniging op prijs te stellen. Wij mochten een extra groot aantal donaties ontvangen en zullen die goed besteden. Intussen wordt ook resultaat geboekt. Heemschut werkt aan waakzaamheid voor en behoud van cultuurmonumenten. Zo is in Vlissingen de kans op het behoud van het gebouw Britannia groter door de ontvankelijkheid van de aanvraag tot bescherming van dit gebouw. Heemschut-Zeeland zet zich in voor het behoud van dit toonbeeld van de Wederopbouw periode. In Hilversum besloot de gemeenteraad, na actie van de Historische Vereniging Albertus Perk, de Federatie Industrieel Erfgoed Nederland en Heemschut om het entreegebouwtje van het zogenaamde REGEV-terrein te behouden. Zo werken de Provinciale Commissies aan behoud. Juist op het gebied van industrieel erfgoed en wederopbouw (zie onze samenwerking met FIEN) is nog veel te bereiken. Maar ook bij andere catego rieën erfgoed is Heemschut onmisbaar. Als platform voor behoud, actie en lobby willen wij ons in 2007 meer gaan profileren dan voorheen. Karei Loeff Algemeen directeur a.i. februari 2007 Heemschut 3

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 5