Vooraankondigingen Den Bosch en Ravenstein, Jaar van de Molens 2007, Restauratiebeurs Algemene vergadering van Leden Foto 1-3 (van boven naar onderen) Stellingmolen De Nijverheid in Ravenstein, Landschap met molens van expositie 'Meesters en Molens, van Rembrandt tot Mondriaan', en het voormalig raadhuis van Ravenstein Vrijdag 20 april Bezoek aan de tentoonstelling 'Molens' Noordbrabants Museum, met inleiding in de Statenzaal van dit museum door de conservator, de heer P. Huys Janssen. 's Middags keuzeprogramma Ravenstein, met bezoek aan molen De Nijverheid of bezoek aan de Restauratiebeurs (Brabanthallen) in Den Bosch. Het volledige programma van 20 april en 12 mei verschijnt in het aprilnummer van Heemschut. Statenzaal De Statenzaal van het Noordbrabants museum kent een rijke geschiedenis, die terugvoert tot een klooster dat hier in 1340 is gesticht. In 1613 vestigden de Jezuïeten er een 'college van grote faam', waarbij de huidige zaal het westelijk deel van de in 1615 voltooide kerk beslaat. Frederik Hendrik vestigde in 1629 hier de militaire gouverneur der Staten-Gene- raal. In 1794 waren de ingrijpend verbouwde panden in gebruik als legerhospitaal van de Franse troepen, enkele jaren later werd hier het bestuur van het gewest Brabant ondergebracht. Tot de bouw van het nieuwe provinciehuis in 1971 was dit de Statenzaal van Noord-Brabant. Tegenwoordig is de ruimte in gebruik voor uiteenlopende representatieve functies. zaterdag 12 mei AVL Bond Heemschut in Amsterdam. Foto 4 Locatie: Mövenpickhotel, Piet Heinkade Mövenpickhotel Middagprogramma met boottocht langs de IJoevers Amsterdam. Foto PR Jaaragenda vrijdag 20 april Den Bosch/Ravenstein zaterdag 12 mei Amsterdam Algemene Vergadering van Leden Middagprogramma IJoevers september Voorne Putten/Brielle, Landelijke Heemsehutdag, december Middelburg, vernieuwde concertzaal. 38 Heemschut februari 2007

Heemschut - Tijdschrift 1924-2022 | 2007 | | pagina 40